Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Młodzi piłkarze i ich rodzice toczyli walkę w I Turnieju Noworocznym Piłki Nożnej

Autor: Jacek Kieroński
19 stycznia 2019 roku w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się I Noworoczny Turniej Piłki Nożnej dla uczestników Akademii Piłkarskiej KS Bobowa.

Turniej jest debiutem Akademii Piłkarskiej w Bobowej. Sam pomysł trenowania dzieci narodził się w zeszłym roku w marcu. Akademia jednak działalność rozpoczęła się w maju. W pierwszym turnieju Noworocznym Akademii Piłkarskiej udział wzięło dziesięć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy wiekowe. W pierwszej grupie znalazły się 6-8-latkowie, w drugiej natomiast 9-11-latkowie.

Głównym celem turnieju była przede wszystkim integracja – powiedział trener Akademii Piłkarskiej KS Bobowa Krzysztof Flądro. – Młodzi adepci piłki nożnej mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed rodzicami, szerszą publicznością. Na zakończenie turnieju, aby pogłębić integracje pomiędzy dziećmi a rodzicami został rozegrany mecz rodziców. Każdy uczestnik turnieju otrzymał dzisiaj niespodziankę, którą była świąteczna paczka pełna smakołyków. Organizatorem turnieju był klub sportowy KS Bobowa. Dziękujemy także sponsorom, piekarni Bobowskiej, która ufundowała drożdżówki rozdawane podczas turnieju oraz trenerom Krzysztofowi Płazińskiemu i Tomaszu Magierze za pomoc w organizacji turnieju. Zapraszamy dzieci, które chciałyby się rozwijać w dziedzinie piłkarstwa do naszej akademii na treningi. 

-Cieszymy się, że możemy trenować w Akademii Piłkarskiej i mamy szanse uczyć się grać jak prawdziwi piłkarze, wykonywać różne triki.  Fajnie że mogliśmy wziąć udział w turnieju piłkarskim i pokazać swoim rodzicom czego nauczyliśmy się na treningach. Bardzo podobał nam się pomysł, że oprócz nas w turnieju, brali udział w nim także nasi rodzice “- mówi jeden z podopiecznych Akademii Piłkarskiej KS Bobowa.

Zainteresowanie Akademią jest stosunkowo duże – dodaje prezes KS Bobowa Andrzej Sagan. – Obecnie trenuje ok. 25 dzieci w grupie młodszej oraz ok. 33 dzieci w grupie starszej. Zajęcia odbywają się w okresie letnim na stadionie, tymczasem w okresie jesienno-zimowym i wczesnej wiosny w sali. Pierwszy turniej Noworoczny jest uwiecznieniem 9-miesięcznego okresu działania akademii na terenie naszego miasta. Trenujące dzieci miały okazję pokazania czego się nauczyły oraz zaprezentowania swoich umiejętności. Przy tak dużej liczbie dzieci będziemy chcieli zatrudnić jeszcze jednego instruktora. Wobec tego mamy nadzieje, że od wiosny ruszy nowa grupa z nowym instruktorem. Zapraszamy chętne dzieci oraz ich rodziców do hali sportowej przy SP w Bobowej lub kiedy nadejdzie wiosna do przyjścia na stadion sportowy w Bobowej w celu obserwowania, jak wyglądają zajęcia, treningi.

fot: J. Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy