Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Noworoczny koncert w Siedliskach

Autor: Jacek Kieroński

W niedzielne popołudnie, 20 stycznia 2019 roku na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Reca w Siedliskach odbył się Koncert Kolędowo-Noworoczny, podczas którego licznie zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz utwory związane z okresem Nowego Roku.

Orkiestra Dęta przy OSP w Siedliskach została założona w 1984 roku przez ówczesnego proboszcza parafii Siedliska – księdza Czesława Szewczyka. Od tego czasu orkiestra gra nieprzerwanie, ciesząc ucho mieszkańców nie tylko Siedlisk ale i całej gminy Bobowa. Koncert Kolędowo-Noworoczny, w trakcie którego jej członkowie serwują przybyłym słuchaczom muzyczną ucztę w postaci kolęd oraz znanych i lubianych utworów stał się już tradycją.

Uroczystego rozpoczęcia koncertu dokonał Piotr Semla prezes Orkiestry Dętej z Siedlisk. Kompozycje muzyczne w wykonaniu orkiestry wzbogacił śpiew solowy śpiewaka operowego Jakuba Kotowicza. Muzycy jak co roku na zakończenie koncertu wykonali we własnej aranżacji znane wszystkim utwory z radia, m.in.: Love Story”, „Singin’ in THE Rain”, „Tance Węgierskie”, „Quando Quando”, „W miłości tylko szczęście”, „Longstreet Dixie”, „Motyle”.

Na kolędowaniu nie zabrakło również przedstawicieli władzy w osobach: Posła na Sejm RP Barbary Bartuś, burmistrz Bobowej, radnych, sołtysów, dyrektora Szkoły Podstawowej w Siedliskach oraz księży z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach.

Fot: B. Serafin

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy