Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wolontariusze z ZSZ w Bobowej mogą być wzorem dla rówieśników

Autor: Jacek Kieroński
Świąteczny czas już za nami, jednak warto wspomnieć o postawie wolontariuszy z Zespołu Szkół Zawodowych im. S.Wyspiańskiego w Bobowej, którzy tuż przed Świętami Bożego narodzenia odwiedzili podopiecznych Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach.

Wizyty uczniów oraz nauczycieli z bobowskiego Zespołu Szkół Zawodowych w hospicjum są już cykliczne. Przy każdych świętach członkowie szkolnego koła wolontariatu odwiedzają od dobrych już kilku lat chorych korzystających z opieki w Stróżach.  Bez wątpienia takie cykliczne działania wpajają uczniom tej szkoły jak cenny jest szacunek do drugiej osoby, zwłaszcza chorej czy podeszłym wieku. Szkole Koło Wolontariatu przy ZSZ pomaga również przy spartakiadach organizowanych przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym  w Stróżach.

– Wspólnie z uczniami jak co roku udajemy się z wizytą do Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach, aby złożyć życzenia świąteczne oraz podarować przygotowane przez naszą młodzież z internatu stroiki – mówi Wojciech Szafraniec, dyrektor ZSZ w Bobowej. – Ozdoby świąteczne wykonywane są pod czujnym okiem pani Cecylii Ligęza. Pacjenci hospicjum nie kryli wzruszenia z naszej wizyty. Mimo cierpienia czy choroby na twarzach wielu podopiecznych mogliśmy zobaczyć uśmiech i to jest bezcenne. Myślę, że wizyta w hospicjum to niezwykła lekcja dla naszych uczniów, która uwrażliwi ich na potrzeby innych. Czasem wystarczy zwykła, miła rozmowa.

Fot: ZSZ Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy