Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: drogówka zabrała prawa jazdy dwóm piratom z BMW! Jeden ponadto był nietrzeźwy

Autor: Mateusz Książkiewicz
Niedzielny wieczór (tj. 17 marca br.) był bardzo pracowity dla policjantów ruchów drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Podczas prowadzonej kontroli drogowej, nieopodal wiaduktu na ul. Grunwaldzkiej w Bobowej, w krótkim odstępie czasu zatrzymano dwa prawa jazdy! To jednak nie wszystko, jeden z zatrzymanych kierowców był nietrzeźwy!

Więcej informacji o tych dwóch incydentach zakończonych zabraniem prawa jazdy opowiada asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach: – O godzinie 21.30 policjanci prowadzący kontrolę prędkości na ulicy Grunwaldzkiej w Bobowej, w okolicy wiaduktu zatrzymali w związku z przekroczeniem prędkości kierującego BMW, mieszkańca Siedlisk. Pomiar prędkości wskazał 109km/h w terenie zabudowanym. Oprócz tego, że 20-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy w trybie administracyjnym na trzy miesiące nałożonego na niego mandat karny w wysokości 500zł i 10 pkt karnych. 

– Nie całą godzinę później, o godzinie 22:15 Ci sami policjanci, na tej samej ulicy zatrzymali do kontroli samochód BWM kierowany przez 21-letniego mieszkańca Bobowej, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 37km/h, dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych – kontynuuje rzecznik prasowy. – W toku prowadzonych czynności, okazało się, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu, a samochód, który prowadził nie jest dopuszczony do ruchu. Badanie trzeźwości wykazało jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności, jest to bowiem przestępstwo, zaś za pozostałe aż trzy wykroczenia będą rozpatrywane w osobnym postępowaniu.

Bez wątpienia kontrole prowadzone przez policjantów w centrum Bobowej są odpowiednim, “ukróceniem” szalonych rajdów po rynku i drodze wojewódzkiej w tejże okolicy. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się z prośbą o interwencje, jak widać skutecznie.

Fotografia ilustracyjna

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy