Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Już wkrótce do Krakowa zjadą samorządowcy i politycy z całej Europy! Kto wybiera się z powiatu?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Za kilka dni, dokładnie 8-9 kwietnia br. w ICE Kraków odbędzie się V Europejski Kongres Samorządów. Wydarzenie organizowane od 2014 roku, przyciąga wiele znanych nazwisk nie tylko ze świata samorządu ale również polityki.

Wydarzenie dedykowane samorządowcom jest atrakcyjną platformą do wymiany poglądów, doświadczeń, a samo Centrum Kongresowe w Krakowie staje się miejscem wielu spotkań liderów samorządowych, przedstawicieli administracji państwowej, organizacji pozarządowych oraz świata biznesu. Europejski Kongres Samorządów od lat przyciąga także gospodarzy gmin i miast ziemi gorlickiej.

Do udziału w Kongresie zachęca poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, która w poprzednim roku była jednym z panelistów: – Zdecydowanie warto aby samorządowcy ziemi gorlickiej, sądeckiej, limanowskiej oraz pozostałych z województwa udali się do Krakowa, ponieważ ten kongres to nie tylko panele, dyskusje z panelistami ale też rozmowy kuluarowe, miejsce spotkań. Wymiana doświadczeń to jest to czego nam potrzeba. Europejski Kongres Samorządów to również nowe wiadomości samorządowe, informacje o tym jak pozyskiwać środki, z jakiś programów skorzystać, jak lepiej rządzić swoją gminą, miastem, powiatem a nawet szerzej.

Swoją obecność podczas V Europejskiego Kongresu Samorządów zapowiedzieli już Małgorzata Małuch – wójt Gminy Sękowa, Mariusz Tarsa – wójt Gminy Łużna, Rafał Kukla – burmistrz Miasta Gorlice, Jan Przybylski – wójt Gminy Gorlice. W poprzednich latach można było spotkać także m.in. Karola Górskiego pełniącego wówczas funkcję starosty gorlickiego oraz Wacława Ligęzę – burmistrza Bobowej.

Wśród wielu gości kongresu na pewno pojawią się m.in: wicepremier Beata Szydło, profesor Zdzisław Krasnodębski – wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Zygmunt Frankiewicz – prezes Związku Miast Polskich, minister Anna Zalewska, kilkudziesięciu marszałków województw i prezydentów największych miast w Polsce na czele z Warszawą, Krakowem, Łodzią czy Kielcami.

fot. M.Książkiewicz – IV Europejski Kongres Samorządów

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy