Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Rozpoczynają się dni otwarte na uczelniach w Krakowie – Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wraz z nadejściem wiosny, uczelnie w Krakowie ruszają z dniami otwartymi. W swoje progi zapraszają kandydatów na studia m.in. Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja.

Jeszcze przed maturami wielu kandydatów na studia wyruszy na wybrane przez siebie uczelnie, aby móc przyjrzeć się bliżej ich ofercie edukacyjnej. Uczelnie zapraszają bowiem na dni otwarte – są to spotkania, na których kandydaci mogą posłuchać o tym, jakie kierunki studiów są dostępne w ofercie danej szkoły wyższej i które przedmioty brane są pod uwagę w procesie rekrutacji. Jest to też okazja do rozmów z przyszłymi wykładowcami oraz innymi studentami – w ten sposób, z pierwszej ręki, uzyskać można wiele cennych informacji.

Wśród krakowskich uczelni organizujących dni otwarte są m.in. Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Maturzyści, którzy rozważają studia na którejś z tych uczelni (lub na obu z nich) z pewnością wyniosą z takiego spotkania dodatkową wiedzę, przydatną w procesie podejmowania ostatecznego wyboru.

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński to najstarsza uczelnia w Polsce i równocześnie jedna z najstarszych na całym świeci – założona w 1364 roku. Studia na UJ-ocie wiążą się z dużym prestiżem – w rankingach zajmuje wysokie miejsca, np. w rankingu uczelni akademickich magazynu „Perspektywy” (1. miejsce). W ramach UJ-otu działa aż 16 wydziałów – każdy z nich posiada bogatą ofertę kierunków i specjalności, zarówno w ramach studiów I stopnia, jednolitych studiów magisterskich, jak i studiów II stopnia. W wielu obszarach studiów poszczególne wydziały deklasują konkurencję – są bowiem uznawane za najlepsze w kraju.

Studiować na UJ-ocie można w trybie stacjonarnym (dziennie) oraz niestacjonarnym (wieczorowo lub zaocznie). Szacuje się, że na UJ-ocie studiuje obecnie ponad 40 tysięcy studentów, a samej kadry naukowej jest ok. 4 tysięcy osób. UJ mieści się w licznych budynkach, zlokalizowanych głównie w Starym Mieście i na kampusach – m.in. przy zbiegu Al. Trzech Wieszczów i ul. Krupniczej oraz na Ruczaju. Aby dowiedzieć się więcej o studiach na UJ-ocie, warto wybrać się na dzień otwarty – organizowany w tym roku na UJ-ocie 23 marca.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja to uczelnia państwowa, wyspecjalizowana w szeroko rozumianych naukach przyrodniczych. W ofercie tej uczelni znajdziemy ok. 30 kierunków studiów prowadzonych w ramach 7 wydziałów: rolniczo-ekonomicznego, hodowli i biologii zwierząt, leśnego, inżynierii środowiska i geodezji, biotechnologii i ogrodnictwa, inżynierii produkcji i energetyki, technologii żywności. Studiować można tutaj na studiach I oraz II stopnia, a także w ramach jednolitych studiów magisterskich (np. na kierunku weterynaria) – w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Kandydaci chcący dołączyć do ponad 12 tysięcy studentów, którzy wybrali studia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, powinni wybrać się na dzień otwarty – planowany na 21 marca.

Jeśli interesują was zasady rekrutacji oraz ceny poszczególnych kierunków studiów w Krakowie zapraszamy na stronę http://www.uczelnie.pl/.

fot. ilustracyjne (archiwum własne)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy