Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uczniowie ZSZ w Bobowej otrzymali certyfikaty za zagraniczne praktyki

Autor: Jacek Kieroński

W miniony piątek, 15 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej, starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała wspólnie z dyrektorem placówki Wojciechem Szafrańcem wręczyli certyfikaty uczniom, którzy uczestniczyli w zagranicznej praktyce w Grecji. Ponadto podsumowano projekt „ Europa da się lubić – uczniowie z Bobowej na podbój Europy” realizowanego w ramach programu Erasmus+.

To właśnie program Erasmus+ finansowany ze środków Unii Europejskiej umożliwił  aż 41 uczniom praktykę zawodową, trwająca od 05.11.2018 r. do 16.11.2018 r. w regionie Pieria (położonej na Riwierze Olimpijskiej) w Grecji. Bobowska młodzież zdobywała doświadczenie w zakładach pracy zgodnych z kierunkami kształcenia oraz doskonaliła umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Grecką instytucją partnerską, która pomogła w zorganizowaniu praktyk była firma Kika Mobility Training Center oraz współpracujące z nią miejscowe firmy. Co ważne, zadbano o bezpieczne środowisko pracy dla praktykantów. Wyjazd był całkowicie bezpłatny i obejmował: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie a także część kulturową. Ponadto na swoje wydatki praktykanci otrzymywali kieszonkowe.

Na piątkową uroczystość podsumowania projektu przybyli: Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała, Radny Powiatu Gorlickiego a zarazem członek zarządu powiatu Adam Urbanek, Radna Gminy Bobowej Urszula Mucha, Agata Wrona reprezentująca Urząd Miasta Bobowa oraz przedstawiciele: partnera greckiego Tomasz Wróblewski oraz gorlickiego Hufca Pracy.

Wręczenia certyfikatów mobilności uczestnikom zagranicznych praktyk zawodowych dokonała Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Wojciech Szafraniec.

– Dzisiaj w ZSZ w Bobowej odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu „ Europa da się lubić – uczniowie z Bobowej na podbój Europy” – mówił w piątek, tuż po uroczystości Wojciech Szafraniec, dyrektor ZSZ w Bobowej. – Gościliśmy panią starostę, która dokonała uroczystego wręczenia certyfikatów. Na wyjazd do Grecji otrzymaliśmy fundusze z programu Erasmus+ z sekcji kształcenia i szkolenia zawodowego. Dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej nasi uczniowie w zawodzie technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych mogli wyjechać na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji, których głównym celem było przełamanie barier, językowych, międzyludzkich. Zależało nam także na tym by uczniowie uzyskali praktyczne doświadczenia zawodowe z innego kraju. Uczniowie w Grecji oprócz realizacji praktyk zamierzonych mieli również możliwość uczestniczyć w wielu wycieczkach i wyjazdach. Mogli podziwiać ten piękny kraj. 

Podczas piątkowego spotkania zaprezentowano cele projektu, zasady rekrutacji i kryteria wyboru uczestników. Uczestnicy spotkanie mogli także podziwiać zdjęcia oraz filmy z wyjazdu do Grecji.

fot: B. Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy