Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Małopolskie szczypiornistki powalczą o złoto w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży! W zespole aż siedem „złotek z Wilczysk”

Autor: Mateusz Książkiewicz
Od poniedziałku kadra Województwa Małopolskiego piłki ręcznej w kategorii młodziczek bierze udział w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kielcach. Wśród 16-osobowej kadry, aż 7 zawodniczek to dziewczęta z UKS Sęp Wilczyska. Pierwszym trenerem zespołu jest Zbigniew Ligęza, nauczyciel z Wilczysk, zaś swoją pomocą jako II trener służy mu Agata Nowak (SPR Olkusz).

Małopolska kadra w kategorii młodziczek w piłce ręcznej składa się z najlepszych zawodniczek takich zespołów jak UKS Sęp Wilczyska, SPR Olkusz, SKS Kusy Kraków czy MKS PM MPEC Tarnów. Trenerem dziewcząt jest Zbigniew Ligęza, prowadzący UKS Sęp Wilczyska.

Początkiem tygodnia, w pierwszych dwóch dniach olimpiady, reprezentacja Małopolski rozegrała mecze z przedstawicielami Lubelskiego, Warmińsko-Mazurskiego oraz Mazowieckiego. Wszystkie trzy spotkania zakończyły się z bardzo dobrymi wynikami dla małopolskiej kadry młodzieczek.

– Jak dotąd najtrudniejszym meczem rozegranym podczas tej olimpiady było spotkanie z mazowieckim – komentował przed ćwierćfinałem Zbigniew Ligęza, pierwszy trener reprezentacji młodziczek Województwa Małopolskiego. – To był bardzo trudny mecz, pełen determinacji naszych kadrowiczek. To nie był poziom młodziczek, to był kawał piłki ręcznej w seniorskim wydaniu. Taki mecz o medal. 

Słowa te, wypowiedziane jeszcze w środę przez trenera, nabrały nowego znaczenia przy kolejnych rozegranych meczach zespołu z Małopolski. W czwartek zwycięstwo z Zachodniopomorskim. W piątek natomiast, kiedy ważyły się losy finału, gry o 1-2 lub 3-4 miejsce, talent dziewcząt z Małopolski sprawił, że rozgromiły one przeciwnika czyli kadrę Dolnośląskiego wynikiem 32:11. Tym samym zagwarantowały sobie udział w wielkim finale Olimpiady!

Mecz o 1-2 miejsce rozegrany zostanie dzisiaj, 6 kwietnia br. o godzinie 13 w Hali MOSIR w Kielach przy ul. Krakowskiej. Za sprawą naszych stałych sponsorów, którymi są firmy: Elektro-partner A.S., Hotel i Restauracja OSTOJA z Bobowej, P.P.H. Libropol z Siedlisk, Sądecki Bartnik oraz Nextbud – budujemy domy od podstaw, będziemy mogli przyglądać się zmaganiom reprezentacji Województwa Małopolskiego. Zapraszamy do śledzenia naszego facebookowego profilu!

Warto dodać, że zmaganiom olimpijczyków przygląda się Leszek Krowicki, selekcjoner seniorskiej reprezentacji Polski, zaś w komitecie honorowym olimpiady jest Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. 

fot. materiały organizatora OOM

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy