Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Od 7 rano ogłoszono alarm powodziowy w Bobowej. Nieprzejezdna DW981 oraz kilka dróg gminnych! (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Nocne opady spowodowały, że rzeka Biała wylała w kilku miejscach na terenie gminy i miasta Bobowa. Obecnie nieprzejezdnych jest kilka dróg gminnych, zamknięto także drogę wojewódzka nr 981 (tzw. obwodnicę Bobowej) w miejscowości Sędziszowa.

Ze względu na częściowo zalane fragmenty drogi wojewódzkiej nr 981 na odcinku Sędziszowa – Zborowice, na skrzyżowaniu w Siedliskach i Zborowicach są policjanci, którzy kierują na objazdy.

Całonocne opady spowodowały znaczne pogorszenie sytuacji hydrologicznej. O godzinie 5 rano w Gminie Bobowa wprowadzono pogotowie powodziowe a od 7 rano ogłoszono alarm. W gotowości są wszystkie jednostki, które są dysponowane do miejscowych podtopień. Druhowie są gotowi także do ewakuacji mieszkańców. Woda opada, jednak każdy z niepokojem patrzy w niebo.

– Oby tylko więcej nie padało – mówi jedna z mieszkanek ul. Słonecznikowej. – U nas zawsze jest najgorzej, bo mieszkamy najbliżej rzeki. Już mamy poniszczone uprawy, drogę zalaną.

U sąsiadów w Grybowie Biała spadła w ciągu ostatnich minut (ok. godziny 8) o blisko 20cm. Jest więc szansa, że sytuacja będzie się poprawiać. Worki z piaskiem ustawiane są przy drodze wojewódzkiej nr 977 w Ciężkowicach. W całym powiecie gorlickim obowiązuje pogotowie powodziowe od godziny 8.00.

 

fot. W.Mazur, J.Oślizło, J.Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy