Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

UKS Sęp Wilczyska wywalczył awans do 1/4 Pucharu Polski! To był pełen emocji weekend w Bobowej (TV)

13.05.2019 Autor: Mateusz Książkiewicz
Takich emocji na hali sportowo-widowiskowej w Bobowej już dawno nie było! Od piątku od niedzieli (10-12 maja br.) odbywał się turniej 1/8 finałów Pucharu Polski w piłce ręcznej dziewcząt, którego gospodarzem był nie kto inny jak UKS Sęp Wilczyska.

Grupa “L” Pucharu ZPRP Młodziczek składa się z takich drużyn jak: UKS Sęp Wilczyska, MKS CKS-SMS Szczecin, MTS Kwidzyn oraz UKS Nowa Karczma. Uczestnicy turnieju zjawili się w Bobowej już w piątek, 10 maja. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia rozgrywek, mecze były zaplanowane w godzinach wieczornych. W ostatnim dniu spotkania rozgrywano od godziny 11.

Należy wspomnieć, że na wszystkich meczach trybuny hali sportowo-widowiskowej były zapełnione. Zmaganiom młodych szczypiornistek przyglądali się nie tylko liczni kibice oraz fani piłki ręcznej ale również zawodniczki konkurencyjnych drużyn.

O tym, że walka była zacięta najlepiej świadczą wyniki poszczególnych spotkań:

I dzień (piątek)
MKS CKS-SMS Szczecin  –  MTS Kwidzyn  22:24
UKS Sęp Wilczyska  –  UKS Nowa Karczma  26:20

II dzień (sobota)
UKS Nowa Karczma  –  MKS CKS-SMS Szczecin  20:23
UKS Sęp Wilczyska  – MTS Kwidzyn  23:30

III dzień (niedziela)
MTS Kwidzyn  –  UKS Nowa Karczma  27:33
UKS Sęp Wilczyska  –  MKS CKS-SMS Szczecin  28:27

Ostatecznie na najwyższym miejscu podium stanęły zawodniczki MTS Kwidzyn, drugie miejsce przypadło UKS Sęp Wilczyska, trzecie MKS CKS-SMS Szczecin natomiast czwarte UKS Nowa Karczma. Oprócz miejsc, wyłoniono najlepszych uczestników pucharowych zmagań i tak najlepszą zawodniczką turnieju została Laura Lewandowska z Kwidzyna. Królem strzelców Nikola Męczykowska z wynikiem 33 bramek, zaś najlepszą bramkarką Laura Skrzypek z Wilczysk. Uroczystego wręczenia pucharów dokonali burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, wicestarosta gorlicki Stanisław Kaszyk oraz ks. Sławomir Gulik kapelan drużyny z Wilczysk.

To, że tak ważne wydarzenie dla świata polskiej piłki ręcznej mogło odbyć się w Bobowej to zasługa wyłącznie dziewcząt oraz ich trenera z Wilczysk. Jak to się stało, najlepiej tłumaczy Zbigniew Ligęza, trener UKS Sęp Wilczyska: – Aby 1/8 finałów Pucharu ZPRP odbyła się w Bobowej, musieli zdobyć pierwsze miejsce we wcześniejszym etapie czyli 1/16 finałów, które odbyły się w podkarpackiej Posadzie. Tam strasznie staraliśmy się bo wiedzieliśmy, że nasza drużyna młodziczek przechodzi reorganizację i za wszelką cenę chcieliśmy być gospodarzami tak wspaniałego wydarzenia, przy własnej publiczności. Organizacja tych finałów to spore przedsięwzięcie. Trzeba przenocować sędziów, zapewnić puchary, medale ale dzięki sponsorom, którzy lekką ręką wyciągają pieniądze na sport jest to możliwe. Także pomoc Pana Burmistrza miasta i gminy Bobowa jest tutaj nieoceniona, zawsze za nami jeździ, kibicuje.  Dziękujemy także panu Wiesławowi Taraskowi, prezesowi honorowemu i założycielowi klubu, który był obecny na wszystkich naszych pucharowych spotkaniach.

Sponsorami turnieju 1/8 Pucharu ZPRP w Bobowej byli m.in. Bus-Partner – transfer osób, wynajem busów oraz NextBud – budowa domów od podstaw. Nad bezpieczeństwem zawodniczek oraz kibiców czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżnej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:

Zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo z ostatniego meczu pomiędzy UKS Sęp Wilczyska vs MKS CKS-SMS Szczecin. Relacje z pozostałych meczów możecie znaleźć na naszym fanpagu: https://www.facebook.com/pg/bobowa24/videos

 

 

fot. J. Kieroński / M.Książkiewicz

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)