Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zespół PECTUS, i to w komplecie, pojawił się w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej

Autor: Jacek Kieroński
„Maszeruj do własnej muzyki, odnajdź ją i idź w jej rytm” - pod takim hasłem 16 maja br. w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej odbył się Finał III Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS”. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców oraz Samorządowi Uczniowskiemu Zespołu Szkół Zawodowych.

Podczas finału swoje talenty zaprezentowali zwycięzcy III Edycji Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego, w którym udział wzięła młodzież z powiatu gorlickiego oraz nowosądeckiego. Przesłuchanie do konkursu miało miejsce dzień wcześniej czyli 15 maja br.

Na uroczystej gali nie mogło zabraknąć Tomasz Szczepanika, lidera zespołu Pectus, który na ubiegłym roku obiecał, że na III Finale Powiatowego Konkursu pojawi się już cały zespół. Tak też się stało!.

– Cieszymy się, że możemy pokazywać patriotyzm lokalny, aby młodzi ludzie pamiętali o wspólnych korzeniach, o tym gdzie się urodzili – powiedział Tomasz Szczepanik, wokalista zespołu Pectus.

Podczas gali na scenie pojawiły się maluchy ze Szkoły Podstawowej w Bobowej, które zaprezentowały różne układy choreograficzne. Podobnie jak rok temu, mali artyści wykonując utwór “Barcelona” wcielili się w członków zespołu czyli: Tomasza, Marka, Mateusza i Macieja Szczepaników.

Główną atrakcję finałowej części konkursu stanowiły występy laureatów konkursu, przeprowadzonego w dniu poprzedzającym finał. Młodzi wokaliści wykonali wybrany utwór z repertuaru zespołu „PECTUS”, którego oceny dokonali sami członkowie grupy muzycznej. Zdaniem gości specjalnych czyli braci Szczepaników na scenie bobowskiego Zespołu Szkół Zawodowych najlepiej zaprezentowała się Kamila Szwarc, uczennica Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach. Młoda i zdolna wokalistka miała okazję wystąpić na scenie w duecie z Tomaszem Szczepanikiem.

-Dzisiaj Kamila ujęła nas charyzmą sceniczną, która absolutnie przydaje się w naszym zawodzie muzyka – podsumował występ młodej wokalistki Tomasz Szczepanik.

Podczas uroczystości odbył się również konkurs wiedzy na temat  zespołu „PECTUS”, przygotowany przez nauczycieli szkoły. Miła niespodzianką dla Tomasza Szczepanika było także spotkanie się z kolegami oraz koleżankami z klasy, z którymi miał okazje zmierzyć się w specjalnym quizie dotyczącym młodości spędzonej Zespole Szkół Zawodowych. Kolejną niespodzianką okazał się krótki film odnoszący się do lat szkolnych lidera zespołu. Ostatnim punktem wydarzenia była możliwość otrzymania autografu oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z zespołem.

– Jest nam niezmiernie miło, że Tomek pamięta o szkole i tak ciepło się o niej wypowiada. Cieszymy się, że możemy go gościć już kolejny raz. Poprzez organizację takich wydarzeń chcemy pokazać, że w Zespole Szkół Zawodowych młodzież również ma możliwość uczestniczyć w innych ciekawych wydarzeniach. Może także rozwijać swoje talenty – powiedział Wojciech Szafraniec, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej.

Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej w ostatnich latach stawia na jak najlepszą jakość kształcenia. Uczniowie placówki biorą udział w atrakcyjnych zagranicznych stażach, program oraz profile kształcenia dopasowane są do aktualnej sytuacji na rynku pracy. Szkoła organizuje także ciekawe wydarzenia sportowe oraz kulturalne. Bobowski Zespół Szkół Zawodowych uzyskał w prestiżowy tytuł “Złotej Szkoły 2019”.

Fot: J. Kieroński

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy