Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bartuś i Zielińska w jednych barwach powalczą o głosy z Gorlic i okolic?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wszystko wskazuje na to, że na liście Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości obok Barbary Bartuś pojawić się może kolejne nazwisko obecnego już posła z Gorlic - Elżbiety Zielińskiej. To, że na listach PiS w najbliższych wyborach znajdzie się kilku posłów KUKIZ'15 potwierdził marszałek Karczewski na antenie Polskiego Radia.

Lista nazwisk, które KW Prawo i Sprawiedliwość mogłby wystawić do startu w jesiennych wyborach do parlamentu jest coraz dłuższa. Oprócz obecnych posłów okręgu nr 14, którzy zapewne znajdą się na listach do Sejmu pojawią się również nowe osoby. Nie od dzisiaj, mówi się o tym, że do startu wystawieni zostaną obecni radni Sejmiku Wójewódzkiego m.in. Wicher, Wójtowicz oraz Mordarska.

Natomiast od kilkunastu godzin, kiedy to Marszałek Karczewski w radiowej jedynce potwierdził, że wśród kandydatów pojawi się kilku posłów ugrupowania Pawła Kukiza na liście nazwisk PiS w okręgu w skład którego wchodzą powiaty: gorlicki, sądecki i limanowski wymienia się Elżbietę Zielińską. Warto przypomnieć, iż w poprzednich wyborach parlamentarnych w 2015 roku Zielińska była liderem KUKIZ’15 w okręgu nr 14.

Czy taki transfer jest możliwy? Poseł Zielińską, wówczas Borowską (nazwisko panieńskie – dop. red.) klub Prawa i Sprawiedliwości interesował się już w październiku 2015.

fot. archiwum własne (M.Książkiewicz)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy