Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Oferta edukacyjna PWSZ
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jeżowski dwór stał się miejscem zdjęć do Korony Królów!

Autor: Mateusz Książkiewicz
W ostatnich dniach plenery wokół dworu w Jeżowie -  Wilczyskach (gmina Bobowa) stały się miejscem dla zdjęć do znanego serialu Telewizji Polskiej - Korona Królów. O obecności filmowej ekipy powiadomili nas mieszkańcy, którzy słyszeli rozlegające się po okolicy słowo: "AKCJA".

Filmowcy do Jeżowa przybyli we środę, 3 lipca br. Sceny kręcone były w parku przy dworze. Z chodnika przy drodze wojewódzkiej z łatwością można było dostrzec statystów oraz aktorów ubranych w historyczne stroje a także reżyserkę.

Jak dotąd plenery realizowano m.in. w Bobolicach, Inowłodzu, Lidzbarku Warmińskim, Kwidzynie, Dębnie, Malborku, Grodźcu oraz Wąchocku. W kolejnych odcinkach serialu będziemy mogli zapewne obejrzeć kadry, także te wykonane przy dworze w Jeżowie.

– Od południa słyszeliśmy odgłosy z planu filmowego – mówi jedna z mieszkanek Wilczysk, sąsiadująca z dworem. – W południe przywieźli konie, były też samochody TVP. Jesteśmy dumni, że w takim serialu będziemy mogli zobaczyć nasz dwór. To świetna promocja Wilczyska ale i całej gminy Bobowa.

„Korona Królów” to telenowela historyczna, która emitowana jest na antenie TVP od 1 stycznia 2018 roku. We wrześniu br. zobaczymy odcinki trzeciego już sezonu, w których przedstawiona będzie epoka Jagiellonów. Poprzedni, drugi sezon, zakończył się w czerwcu śmiercią Kazimierza Wielkiego.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy