Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz nietrzeźwy motorowerzysta

Autor: Mateusz Książkiewicz
Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątek, 12 lipca. W obrębie jednej ze stacji paliw nietrzeźwy mężczyzna naruszył nietykalność cielesną policjanta szarpiąc go za mundur. Natomiast nietrzeźwy motorowerzysta, około czterdziestoletni mieszkaniec Bobowej, został zatrzymany w niedzielę, 14 lipca. O zdarzeniach mówi szerzej rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

– Policjant z Komisariatu Policji w Bobowej złożył zawiadomienie o tym, że w piątek, 12 lipca około godziny 22:50 na ulicy Grunwaldzkiej w obrębie stacji paliw, mieszkaniec Bobowej, wobec którego była prowadzona interwencja, naruszył jego nietykalność cielesną szarpiąc za mundur, popychając i próbując zbiec z miejsca – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy gorlickiej policji. Mężczyzna został zatrzymany a następnie przewieziony do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza jest przestępstwem.

Przypomnijmy zgodnie z art. 222 Kodeksu Karnego, § 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

– W niedzielę, 14 lipca br. o godzinie 17, patrol dzielnicowych z Komisariatu Policji w Bobowej, zatrzymał do kontroli motorowerzystę, mieszkańca Bobowej, który jak się okazało kierował w stanie nietrzeźwości – dodaje Szczepanek. – Badanie wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Motorower przekazano osobie wskazanej. Mężczyzna po czynnościach zwolniony, grozi mu odpowiedzialność karna, do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. elblag.policja.gov.pl (ilustracyjne)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy