Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacy OSP Bobowa śpieszyli na ratunek do Jankowej, gdzie wąż wygrzewał się na jednej z posesji!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jak podkreślali sami druhowie ochotnicy z OSP Bobowa to pierwszy przypadek w ich długoletniej służbie, gdy zgłoszenie dotyczyło węża, który znajdował się na jednej z posesji w Jankowej. Do opisywanego zdarzenia doszło wczoraj, 16 lipca br. w godzinach południowych.

Zgłoszenie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o tym iż, jakiś wąż znajduje się w miejscu składowania drewna nieopodal domu, w którym są małe dzieci wypłynęło o godzinie 12:07. Na miejsce natychmiast udali się strażacy z OSP Bobowa. Druhowie tuż po przybyciu przystąpili do przejrzenia miejsca składowania drewna. Rzeczywiście w metalowej wiacie, pod kolejnymi deseczkami znaleźli gada, którym okazał się zaskroniec.

Węża przeniesiono do worka a następnie wypuszczono do lasu.

Przypomnijmy w Polsce, w środowisku naturalnym występuje 5 gatunków węży, jednak jednym niebezpiecznym dla człowieka, posiadającym jad jest żmija zygzakowata. Bardzo podobnym do żmii gatunkiem, nie stanowiącym jednakże zagrożenia jest gniewosz plamisty. W Polsce możemy także spotkać eskulapa, zaskrońca rybołów i zwyczajnego. W naszym kraju możemy spotkać także beznogą jaszczurkę – padalca, który czasami jest mylony z gadami.

fot. J. Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy