Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacy OSP Bobowa śpieszyli na ratunek do Jankowej, gdzie wąż wygrzewał się na jednej z posesji!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jak podkreślali sami druhowie ochotnicy z OSP Bobowa to pierwszy przypadek w ich długoletniej służbie, gdy zgłoszenie dotyczyło węża, który znajdował się na jednej z posesji w Jankowej. Do opisywanego zdarzenia doszło wczoraj, 16 lipca br. w godzinach południowych.

Zgłoszenie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o tym iż, jakiś wąż znajduje się w miejscu składowania drewna nieopodal domu, w którym są małe dzieci wypłynęło o godzinie 12:07. Na miejsce natychmiast udali się strażacy z OSP Bobowa. Druhowie tuż po przybyciu przystąpili do przejrzenia miejsca składowania drewna. Rzeczywiście w metalowej wiacie, pod kolejnymi deseczkami znaleźli gada, którym okazał się zaskroniec.

Węża przeniesiono do worka a następnie wypuszczono do lasu.

Przypomnijmy w Polsce, w środowisku naturalnym występuje 5 gatunków węży, jednak jednym niebezpiecznym dla człowieka, posiadającym jad jest żmija zygzakowata. Bardzo podobnym do żmii gatunkiem, nie stanowiącym jednakże zagrożenia jest gniewosz plamisty. W Polsce możemy także spotkać eskulapa, zaskrońca rybołów i zwyczajnego. W naszym kraju możemy spotkać także beznogą jaszczurkę – padalca, który czasami jest mylony z gadami.

fot. J. Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy