Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Super zabawa podczas jubileuszowego, V Pikniku Rodzinnego w Brzanie

Autor: Jacek Kieroński
Od lat piknik rodzinny w Brzanie organizowany przez sołtysa Piotra Kloca wraz z rada sołecką cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko samej Brzany ale również całej gminy Bobowa. Wszystko za sprawą atrakcji jakie na to wydarzenie udaje się przygotować.

Tegoroczny piknik rodzinny w Brzanie odbył się w niedzielę, 30 czerwca br. i był 5-tą jubileuszową edycją tego wydarzenia. W programie festynu znalazł się m.in. występ zespołu „Kaczupino” działający przy OSP Zborowice. Nie zabrakło także występów dzieci ze szkoły podstawowej w Brzanie. Uwagę uczestników pikniku przyciągnął pokaz Iluzji prowadzony przez Pana Michała, który zabrał dzieci do świata magii oraz zaprosił je do wspólnego – czynnego udziału.  Tradycyjnie Rada Sołecka oraz Sołtys Brzany zadbali o stoiska gastronomiczne, na których można było skosztować m.in. pysznych pierogów, bigosu, krokietów z barszczem czy smakołyków z grilla. Dla najmłodszych było stoisko z watą cukrową oraz popcornem.

W czasie pikniku pojawiali się parlamentarzyści w osobach: Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś oraz Posła na Sejm RP Arkadiusza Mularczyka.

Podczas wydarzenia odbyły się także rodzinne mistrzostwa Sołectwa Wsi Brzana. Panie rywalizowały w obieraniu ziemniaków na czas, panowie natomiast cięli drzewo piłą tzw. “moja – twoja”.

– W ostatni dzień czerwca odbyła się piąta już edycja Pikniku Rodzinnego w Brzanie – mówi Piotr Kloc, sołtys wsi Brzana. –  Bardzo się cieszymy, ponieważ zawsze mamy piękną pogodę, a w tym roku była ona wyjątkowo gorąca – za co dziękujemy Opatrzności Bożej. Dziękuje także znamienitym gościom za przybycie, Pani Poseł Barbarze Bartuś, Panu Arkadiuszowi Mularczykowi, ale również Burmistrzowi i Proboszczowi z Bobowej. Podziękowania chciałem skierować do wszystkich, którzy pomagali w organizacji oraz tym, którzy przybyli na samą imprezę aby wspólnie spędzić czas.

Ostatnim punktem pikniku rodzinnego była zabawa taneczna, do której zaprosił zespół “Jaguar”. Dochód z pikniku wesprze sołectwo podczas organizacji przyszłorocznych dożynek oraz zakupie strojów dla Pań i Panów niosących dożynkowy wieniec.

Fot: B. Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy