Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 16 października 2021

Już tylko tydzień dzieli nas od obchodów 120-lecia Szkolnictwa Zawodowego w Bobowej!

22.11.2019 || Kategorie: Bobowa, Edukacja || Autor: Mateusz Książkiewicz

Równy tydzień dzieli nas od wielkiego święta  – uroczystych obchodów 120-lecia Szkolnictwa Zawodowego w Bobowej, które organizuje Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. To właśnie w 1899 roku powstała Krajowa Szkoła Koronkarstwa w naszym mieście!

– 29 listopada w murach bobowskiego Zespołu Szkół Zawodowych odbędzie się centralna uroczystość obchodów 120 lecia Szkolnictwa Zawodowego w Bobowej – mówi Wojciech Szafraniec, dyrektor ZSZ im. S. Wyspiańskiego w Bobowej. – W 1899 roku Powstała tutaj Krajowa Szkoła Koronkarska – pierwsza forma zorganizowanego szkolnictwa zawodowego na tym terenie. Dzisiaj jako jej kontynuatorzy i spadkobiercy, przygotowujemy się do świętowania dostojnego jubileuszu. Całość obchodów rozpocznie się o godzinie 10.45 zebraniem pocztów sztandarowych i uczestników w budynku szkoły, po czym nastąpi przemarsz do kościoła parafialnego w Bobowej na uroczystą Mszę Świętą. Po atrakcyjnie zapowiadającej się części oficjalnej, ok. godziny 15 przewidziany jest obiad i wspólna biesiada – spotkanie towarzyskie dla wszystkich chętnych uczestników: zaproszonych gości, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, absolwentów, pracodawców, rodziców i wszystkich sympatyków tej placówki.

Ze względów organizacyjnych, warunkiem udziału w spotkaniu towarzyskim jest wpłata kwoty 100zł do dnia 20 listopada (nr konta i szczegóły w specjalnym ogłoszeniu na stronie szkoły – kliknij tutaj). Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zechcą ten uroczysty dzień spędzić razem z nami.

Dyrektor, Komitet organizacyjny, Stowarzyszenie Szkolnictwo Zawodowe w Bobowej Wczoraj, Dziś, Jutro.