Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowak-Mosty sponsorem Wisły Kraków. Właściciel firmy ma bobowskie korzenie!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Firma Nowak Mosty, której prezesem jest Władysław Nowak, mający korzenie oraz rodzinę w gminie Bobowa, stała się drugim co do wielkości sponsorem drużyny piłkarskiej Wisły Kraków. Logo spółki znajdzie się na rękawkach koszulek zawodników.

Drużyna “Białej Gwiazdy” ma wyjątkowe szczęście do osób, których korzenie sięgają ziemi gorlickiej. Obok pełniącego funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Jarosława Królewskiego (pochodzi z Hańczowej), prezesa TS Rafał Wisłockiego (pochodzącego z Ropy), od kilkunastu dni jednym ze znaczących dla klubu sponsorów jest Władysław Nowak a dokładniej firma Nowak Mosty, której jest właścicielem.

– Osobiście od wielu lat interesuje się piłką nożną, w momencie gdy nasza firma realizuje tak wiele inwestycji na południu Polski podjąłem decyzję aby zaangażować się w klub, który przyciąga najwięcej zainteresowania, właśnie w tym terenie – komentuje dla naszego portalu Władysław Nowak, właściciel Nowak-Mosty. – Dla nas to doskonała reklama, zwłaszcza, że w klubie gra Jakub Błaszczykowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy w Polsce ale i Europie.

Wiadomość o nowym sponsorze uspokoiła trochę atmosferę jaka panuje wokół klubu, a zwłaszcza jego finansów. Odkąd klubem zarządza nowy zarząd, dług zmniejsza się, jednak nadal jest to ok. 27 milionów złotych (było 38 mln. – dop. red.)

Firma Nowak-Mosty była wykonawcą m.in. wiaduktu kolejowego w Ptaszkowej a obecnie prowadzi prace na moście w Sękowej (w ciągu drogi wojewódzkiej 977).

fot. M.Książkiewicz

Władysław Nowak, przy realizowanym przez jego firmę moście w Sękowej (DW nr 977)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy