Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pochodzący z Sądecczyzny Józef Leśniak nowym Wicewojewodą Małopolskim

Autor: Mateusz Książkiewicz
Na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, pojawił się dzisiaj komunikat dotyczący powołania przez Premiera Mateusza Morawieckiego nowego wicewojewody. Został nim pochodzący z Sądecczyzny Józef Leśniak, były Poseł na Sejm RP.

Na podstawie art. 7 ust.2 ustawy z 23 stycznia 2009 roku o wojewodzie i administracji rządowej w województwie premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 5 grudnia 2019 roku Józefa Leśniaka na stanowisko II wicewojewody małopolskiego – czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Wojewódzkiego.

Józef Leśniak urodził się w Limanowej jednak przeprowadził się na Sądecczyznę. To właśnie staraniem byłego posła, kilka tygodni temu do powiatu nowosądeckiego trafił nowy ambulans, a limanowski szpital wzbogacił się w sprzęt medyczny o wartości miliona złotych. O stanowisko wicewojewody małopolskiego najczęściej walczył region tarnowski, dlatego też decyzja premiera jest odbierana jako ukłon dla wyborców subregionu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego (czyli okręgu nr 14).

– Leśniak jako wicewojewoda to przede wszystkim umocnienie naszego regionu sądecko-gorlickiego – mówi Patryk Wicher, Poseł na Serm RP. – Posiadamy już swojego Marszałka Województwa Witolda Kozłowskiego, a teraz jeszcze nasz krajan będzie pełnił ważną funkcję w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Bardzo się cieszę i gratuluję nowemu wicewojewodzie!

Józef Leśniak ukończył zarządzanie gospodarką europejską w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wyjechał do Francji, gdzie pracował w administracji jednej z gmin oraz departamentu Meurthe i Mozela. W połowie lat 90. powrócił do Polski, studiował nauki polityczne w Katowicach, następnie pracował w Warszawie m.in. w przedsiębiorstwie inwestującym w centra handlowe.

fot. M.Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy