Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Stróżna: jeden z mostów już przejezdny, drugi na finiszu! Koniec uciążliwych objazdów w tym tygodniu

Autor: Bartek Serafin

Wszystko wskazuje, że już w tym tygodniu droga powiatowa Jankowa-Stróżna-Szalowa będzie w pełni przejezdna. Jeden z mostów tzw. "boborowy" cieszy już kierowców, drugi przy skrzyżowaniu z ul. Sporną dostępny będzie lada moment. Trwają na nim ostatnie prace wykończeniowe.

Po blisko pół roku, firmy Hażbud oraz Godrom kończą prace na mostach w Stróżnej. Zakres prac obydwu wykonywanych zadań był szeroki stąd też całościowo koszty to ponad 3,5 mln złotych. Inwestorem było Starostwo Powiatowe w Gorlicach, za pośrednictwem swojej jednostki – Powiatowego Zarządu Dróg.

Pierwszy z mostów to tzw. “boborowy” ze względu na zniszczenia jakie gryzonie tam wyrządzały. Przy okazji jego odbudowy dokonano rozbudowę drogi powiatowej, powstał chodnik po jednej stronie mostu, wykonano zjazd na drogę gminną oraz umocniono brzegi potoku narzutem kamiennym. Podobny zakres prac wykonano przy moście znajdującym się nieopodal ul. Spornej.

– Prace przy obydwu mostach były bardzo intensywne, wszystko po to by utrudnienia związane z ich zamknięciem mogły się jak najszybciej zakończyć – mówi Adam Urbanek, członek Zarządu Powiatu Gorlickiego a zarazem radny powiatowy. – Do 15 grudnia mieszkańcy Stróżnej ale i okolic będą mogli już korzystać z drogi bez utrudnień. Usprawni to także dowóz dzieci i młodzieży, zwłaszcza na trasie Bobowa – Szalowa – Gorlice. Były to ostatnie dwa mosty drewniane w ciągu drogi powiatowej z Jankowej do Szalowej, tym samym dzięki budowie nowych mostów znikną ograniczenia tonażowe. W przyszłości pozostaną do wykonania jeszcze dwa mosty w Bystrej, co pozwoli uzyskać dogodne połączenie drogi wojewódzkiej z drogą krajową.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z różnych etapów prac.

fot. J.Kieroński

fot. B. Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy