Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dwa zdarzenia w Gminie Bobowa: wymuszenie pierwszeństwa w Wilczyskach oraz kolizja z sarną w Siedliskach

Autor: Bartek Serafin
Wczoraj (tj. 30 grudnia br.) na terenie gminy Bobowa doszło do dwóch kolizji. Pierwsza z nich miała miejsce o godzinie 9:50 w miejscowości Wilczyska i dotyczyła dwóch pojazdów, druga natomiast to zderzenie samochodu marki Peugeot z sarną w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa) o godz. 16. Na szczęście w wyniku zdarzeń nikt nie ucierpiał.

– W Wilczyskach o godz. 9:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów, jedna osoba może być poszkodowana, tak brzmiało zgłoszenie – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Peugeot, mieszkaniec Wilczysk na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem fiat seicento, mieszkańcowi Szalowej doprowadzając do zderzenia. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym 400zł i 6 punktami karnymi. Ze względu na uszkodzenia pojazdów zatrzymano ich dowody rejestracyjne.

– W wyniku zdarzenia czołowo-bocznego pojazdów, kierowca i pasażer Seicento zostali zabrani przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala – dodał asp. sztab. Szychta Robert dowodzący działaniami ratowniczymi z JRG Gorlice. – Przy zdarzeniu pracowali strażacy z OSP Wilczyska oraz OSP Bobowa, a także jeden zastęp z PSP Gorlice. 

Na czas prowadzonych działań w Wilczyskach, ruch na drodze powiatowej Jankowa-Szalowa odbywał się wahadłowo.

Tego samego dnia, tj. 30 grudnia br. w Siedliskach około godziny 16 na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Siedliska (nieopodal skrzyżowania w kierunku Gorlic) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu marki peugeot, kierowanego przez mieszkańca Tuchowa oraz sarny, która wbiegła pod jego pojazd. Zwierzę zostało zabezpieczone przez specjalistyczną firmę, zaś policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

fot. B.Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy