Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowska orkiestra WOŚP zebrała rekordowe 49768,66zł! Jesteście Wielcy!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj, tj. 12 stycznia 2020 roku w całej Polsce ale i świecie dało się słyszeć o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, wszystko za sprawą odbywającego się finału. Bobowska orkiestra będąca częścią sztabu WOŚP z Gorlic, zagrała już siódmy raz. Pierwszy finał WOŚP w Bobowej miał miejsce na rynku w 2014 roku!

Od 2017 roku orkiestrowe wydarzenie odbywa się na hali przy Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Bobowej. Pozwala to na przygotowanie ciekawego programu a co najważniejsze eliminuje to problem z pogodą, która nie sprzyja wielogodzinnym występom na rynku.

Tegoroczny finał, siódmy w Bobowej a dwudziesty ósmy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem Wiatr w żagle – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Do hasła nawiązywała dekoracja przygotowana w bobowskiej hali widowiskowo-sportowej. Orkiestra rozpoczęła grę o godzinie 15.30, wcześniej w godzinach przedpołudniowych wolontariusze z Bobowej, a było ich aż 59 kwestowali na terenie gminy i miasta Bobowa ale także w regionie. Niektórzy z kwestujących na WOŚP dotarli nawet do Cieniawy (gmina Grybów) na miejscowy wyciąg. A wolontariuszami byli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy a także Zespołu Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Na przygotowanej w hali scenie wystąpili uczniowie z: SP w Bobowej, ZSO w Bobowej, ZSZ w Bobowej, Szkoła Muzyczna w Bobowej, Przedszkole Samorządowe w Bobowej, SP w Siedliskach, SP w Brzanie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilczyskach, SP w Jankowej, SP w Stróżnej, SP w Sędziszowej. Gośćmi specjalnymi były: Mażoretki Domino oraz Zespół Lipniczanie.

Ponadto w orkiestrowym programie znalazł się: turniej piłki siatkowej, pokaz barmański, stylizacja fryzur, prezentacja robotów „LEGO MINDSTORMS”, wystawa gołębi pocztowych, pierwsza pomoc przedmedyczna. Akcję wsparła także grupa motocyklowa z Bobowej “SOKOŁY”.

Finał w Bobowej zakończono około godziny 21:30. Po podliczeniu puszek w sztabie WOŚP w Gorlicach okazało się iż bobowscy wolontariusze zebrali rekordowe 49 768,66zł! Gratulujemy!

fot. B. Serafin

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy