Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gdzie może mieszkać student?

Autor: Mateusz Książkiewicz
W dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: gdzie obecnie może zamieszkać student? Możliwości jest wiele, a wybranie konkretnej zależy oczywiście od indywidualnych preferencji danej osoby.

Stancja

Prywatna stancja charakteryzuje się najczęściej satysfakcjonującym standardem i możliwością swobodnego użytkowania. Najczęściej, ponieważ rynek zalany jest ofertami różnego typu, a część z nich tylko pozornie jest tym, czym faktycznie się wydaje. Znane są sytuacje, w których właściciel nieruchomości przejaskrawia walory swojej własności, natomiast w tych skrajnych dochodzi do oszustw. W całej sytuacji nie pomaga fakt, że koszty wynajmu pokoju na stancji często są, delikatnie mówiąc zawyżone, co szczególnie potwierdzą mieszkańcy Trójmiasta, Warszawy oraz Krakowa. Zatem najlepiej jest decydować się na te sprawdzone przez znajomych, aby pozwolić sobie na komfort oraz spokój.

Uczelniany akademik

Jest to wybór wielu przyszłych lub obecnych studentów, obarczony wieloma legendami oraz historiami. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, skoro tylko w akademiku, tak intensywnie miesza się chęć studenckiej integracji i konieczność nauki. Ta pierwsza, jest w głównej mierze spowodowana tym, że w akademikach większość pokoi studenckich to te wieloosobowe, co naturalnie sprzyja nawiązywaniu pozytywnych kontaktów, lecz z drugiej strony może znacząco utrudniać skupienie się na nauce. W budynku istnieją co prawda pokoje do cichej nauki, lecz nie zmienia to faktu, że osoby ceniące sobie przede wszystkim spokój mogą zderzyć się ze ścianą. Ponadto sam proces zdobycia zakwaterowania jest dosyć żmudny, a na dodatek nie gwarantuje otrzymania jednoosobowego lokum. Na domiar złego standard, przypominający bardziej lata 90’ niż współczesność, nie każdemu przypadnie do gustu.

Prywatny akademik

Nie zmienia to jednak faktu, że akademik sam w sobie jest dobrym rozwiązaniem dla studenta. Co więcej, istnieje sposób aby cieszyć się nim, wyłączając jego potencjalne dla części osób wady. Wystarczy zdecydować się na prywatny dom studencki. Współcześnie tworzone obiekty tego typu stawiają na to, aby w możliwie jak najszerszym zakresie ułatwić życie studentowi. Dlatego ich lokalizacja, pozwala na w miarę szybkie dostanie się na uczelnię, a wyposażenie i standard, umilają czas tych nawet najbardziej wybrednych.

fot. nadesłane

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy