Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: strażacy gasili pożar krzaków, pni drzew oraz pozostałości roślinnych na ul. Widok

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj (tj. 31.03.br) po godzinie 12 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobowej zostali zadysponowani do pożaru krzaków, pni drzew oraz pozostałości roślinnych na ulicy Widok. Na czas prowadzonych działań droga gminna była całkowicie zablokowana.

– Tylko w ten weekend strażacy w powiecie gorlickim wyjeżdżali 22 razy do palących się traw na łąkach i nieużytkach – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Spłonęło 9.3 ha, a w działaniach wzięło udział 31 zastępów i 172 strażaków. Od początku roku strażacy gasili 79 pożarów traw. W 2019 roku strażacy w pow. gorlickim gasili 200 pożarów traw.

Sytuacja w Gminie Bobowa jest lepsza i dobrze by było gdyby się utrzymała. Od początku roku odnotowano tylko jeden pożar traw, w wyniku którego spłonęło około 5 arów. Licząc wypalanie pozostałości roślinnych, dzisiejsze zdarzenie jest drugim.

Na ul. Widok, gdzie paliły się pozostałości roślinne, pnie drzew oraz krzaki skierowano dwa zastępy z OSP Bobowa, 7 strażaków.

NALEŻY PAMIĘTAĆ, że wypalanie traw jak i pozostałości roślinnych nie tylko szkodzi środowisku ale także wiąże się z wysokimi karami grzywny oraz utratą dopłat unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy