Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ks. Roman Kopacz, były katecheta w Bobowej nie żyje. Był zakażony koronawirusem

Autor: Mateusz Książkiewicz
Ksiądz Roman Kopacz, który w latach 1989-1991 był katechetą w parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej zmarł dzisiaj, 24 marca br. Pełnił obecnie funkcję proboszcza w Drwini (powiat bocheński). Był zakażony koronawirusem.

Jak informowało radio RDN, ksiądz Roman znajdował się w kwarantannie domowej od około tygodnia. Był zakażony wirusem SARS-CoV-2, jednak miał również choroby towarzyszące. Kwarantanną objęci zostali księża w parafiach dekanatu Uście Solne, w którym sprawował obowiązki notariusza.

Dzisiejszego wieczoru Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej J.E. Andrzej Jeż wydał dekret na mocy którego wszystkie Msze Święte będą sprawowane przy zamkniętych drzwiach. Sakramenty święte będą udzielane wyłącznie pojedynczym osobom, także spowiedź święta. Zaś w przypadku pogrzebu, obrzęd ma się odbyć wyłącznie przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, nie więcej niż 5 osób. Msza święta w dniu pogrzebu można celebrować wyłącznie bez udziału wiernych i ciała zmarłego.

Krótki biogram zmarłego duszpasterza, można przeczytać na stronie Diecezji Tarnowskiej:

Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 roku w Jaśle, jako syn Piotra i Olgi z domu Bukartyk. Egzamin dojrzałości złożył w 1980 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 25 maja 1986 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Gręboszów (od 26 czerwca 1986 roku), Bobowa (od 23 sierpnia 1989 roku) i Szczepanowice (od 1 września 2006). Od 1991 roku do 1999 roku pracował jako misjonarz na Ukrainie.  

W dniu 2 października 2000 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach. Z dniem 1 lipca 2007 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Uście Solne i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w tymże dekanacie.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w 1997 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale. Informacje o dacie pogrzebu zostaną podane w późniejszym czasie.

 

fot. przyjaciele

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy