Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Powiat gorlicki: niepełnoletnia dziewczyna zakażona SARS-CoV-2 od pacjenta “zero”!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Kolejny wieczór (dnia 29 marca br.) przyniósł nowy bilans zakażonych koronawirlsem (COVID-19) w powiecie gorlickim. Trzecią osobą w powiecie, u której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 jest niepełnoletnia dziewczyna, będąca członkiem najbliższej rodziny pacjenta "zero". 

– Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 150 osób – informuje biuro prasowe Wojewody Małopolskiego (stan na godz. 20, dn. 29 marca). – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób: mężczyzny w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, osoby niepełnoletniej z powiatu gorlickiego i mężczyzny w sile wieku z powiatu nowosądeckiego. Aktualnie 3 osoby przebywają w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane.

Jak mówi Jadwiga Wójtowicz – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach: – Trzecią osobą zakażona wirusem w powiecie gorlickim jest niepełnoletnia dziewczyna, będąca członkiem najbliższej rodziny naszego pacjenta “zero”. Ponowny test na zakażenie zostanie niebawem przeprowadzony także u czwartej osoby z tej rodziny, która przebywa na kwarantannie domowej a wcześniej wynik jej badania był ujemny. Wszystkie trzy, znane na tą chwilę przypadki w powiecie gorlickim są osobami z jednej rodziny. Wszystkie osoby zakażone są hospitalizowane.

W dniu dzisiejszym swoją kwarantannę kończą uczniowie, którzy powrócili dwa tygodnie temu do Gorlic i okolic z praktyk w Grecji. Na kwarantannie przebywa nadal sześciu strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. W miniony piątek gasili oni niegroźny pożar w budynku, w którym przebywał mężczyzna na kwarantannie po powrocie z zagranicy. Dla bezpieczeństwa, mimo braku objawów pobrano od niego wymaz na obecność koronawirusa. Jeśli wynik testu będzie ujemy, strażacy biorący udział w pechowej akcji opuszczą miejsce kwarantanny – pomieszczenia mieszkalne przy komendzie.

fot. ilustracyjne

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy