Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Hotel i Restauracja OSTOJA z Bobowej podarowała maski wielokrotnego użytku dla gorlickich medyków!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wszyscy doskonale wiemy jaką ważną rolę odgrywają pracownicy służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Niestety Polska ma bardzo wysoki procent zakażeń właśnie wśród medyków. W internecie nie brak akcji takich jak chociażby ogólnopolskiej #maskadlamedyka czy lokalnej #ochrońmygorlickichmedyków. Do pomocy włączają się także lokalni przedsiębiorcy.

Wczoraj, 7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Święto to zostało wykorzystane do tego by podziękowania złożyć wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, personelowi szpitali, ratownikom medycznym i innym związanym ze służbą zdrowia za ich trud i zaangażowanie w walkę z panującym obecnie zagrożeniem – wirusem SARS-CoV-2.

Oprócz podziękowań płynie do medyków płynie także wsparcie materialne. Zakładane są m.in. internetowe zbiórki, środki czy też rzeczy przekazują przedsiębiorcy.

Takim przykładem jest Marcin Szczepanek z Hotelu i Restauracji OSTOJA w Bobowej. Mimo trudnych dla ich branży hotelowej i gastronomicznej chwil zdecydowali się na zakup i przekazanie 23 szt masek firmy Decathlon – Easybreath. Maska ta zapewnia wymaganą szczelność oraz możliwość komunikacji głosowej. Ponadto nie ogranicza w znacznym stopniu pola widzenia. Aby jednak spełniały swoją funkcję muszą zostać zmodyfikowane poprzez dodanie łącznika drukowanego w technologii 3D, do którego mocowany jest filtr przeciwbakteryjny dostępny w szpitalach.

– Taki łącznik niebawem trafi do gorlickiego szpitala – dodaje Marcin Szczepanek, właściciel Hotelu i Restauracja OSTOJA z Bobowej. – Skontaktowaliśmy się z organizatorami ogólnopolskiej akcji #MaskaDlaMedyka, którzy posiadają elementy niezbędne do montażu filtrów. Niebawem dotrą na adres gorlickiej lecznicy.

Akcja #ochrońmygorlickichmedyków została zainicjowana przez grupę gorliczan. Ma ona na celu wyrównanie szans medyków w starciu z koronawirusem. Zbierane są nie tylko fundusze ale także środki ochrony osobistej, środki czystości. Patronat nad akcją objął burmistrz miasta Gorlice Rafał Kukla.

Jeśli chcą Państwo dorzuć swoich kilka złotych zachęcamy do wpłat poprzez prowadzoną zrzutkę: https://zrzutka.pl/um7jjs – pn. Ochrońmy gorlickich medyków!

fot. nadesłane

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy