Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolejny etap odmrażania gospodarki pozwolił na otwarcie m.in. restauracji, punktów kosmetycznych, fryzjerów

Autor: Mateusz Książkiewicz
Przez dwa miesiące właściciele m.in. gastronomii, punktów kosmetycznych (tzw. branży beauty) ale także fryzjerzy ze względu na wprowadzone rozporządzenia wynikające z pandemii koronawirusa musieli zamknąć swoje lokale dla klientów. W trzecim etapie odmrażania gospodarki ponownie możemy pójść do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Czeka nas tam jednak wiele zmian!

Pandemia koronawirusa zmieniła otaczający nas świat. Wszystko było na wyciągnięcie ręki, zakupy, usługi, rozrywka, kultura. Przez dwa miesiące, od połowy marca do połowy maja, większość miejsc była zamknięta. Dopiero trzeci etap odmrażania gospodarki umożliwił ich otwarcie. Gastronomia mogła co prawda działać już wcześniej, jednak wyłącznie w trybie na wynos lub dowóz. Za to fryzjerzy oraz branża beauty byli całkowicie zamknięci. Dla wielu firm to bardzo trudny czas dlatego nowy etap odmrażania gospodarki wprowadzony 18 maja to pewna nadzieja, na powrót do normalności. Wszyscy jednak właściciele, którzy przywracają działalność muszą spełniać nowe, restrykcyjne wytyczne dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

O to jak będzie wyglądać wizyta w restauracji zgodna z wprowadzonymi wytycznymi, zapytaliśmy Marcina Szczepanka z bobowskiej OSTOI – Hotelu i Restauracji: – Bardzo cieszymy się, że nasi goście będą mogli w końcu ponownie wejść i usiąść w restauracji, chociaż z pewnymi ograniczeniami. Musieliśmy przede wszystkim dostosować salę restauracji do aktualnych wytycznych. Jest to m.in. odległość miedzy blatami stołów wynosząca 2m, a odległość między siedzącymi osobami minimum 1,5m. To także 4m2 powierzchni pomieszczenia na 1 osobę. Tym samym możemy gościć jednocześnie maksymalnie 69 osób wykorzystując wszystkie sale w restauracji. Obsługa kelnerska i kucharska będzie wykonywać swoje czynności w maseczkach i rękawiczkach. Ze stołów musieliśmy usunąć wszelkie dodatki np. flakoniki, serwetniki. Potrawy podajemy na tacach, a dezynfekcja stołów i krzeseł następuje po każdym gościu. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk, rozmieściliśmy w tym celu bezdotykowe dozowniki z płynem dezynfekcyjnym do rąk. Są one przy wejściu do toalety oraz na sali konsumpcyjnej. Zapraszamy od godziny 11 do 21.

Na pewno wśród czytelników mamy wielu miłośników bobowskich lodów tradycyjnych u Gucwy. Lodziarnia działa już od kilkunastu dni, obecnie można wejść już do środka. Wcześniej “wydawka” zorganizowana była w drzwiach lodziarni.

Restrykcje dotyczą także fryzjerów oraz branży “beauty”. W zależności od posiadanego metrażu wielu fryzjerów decyduje się na otwarcie ograniczonej liczby stanowisk. Płatność w gabinetach fryzjerskich i kosmetycznych odbywa się bezgotówkowo. Osoby, które nas obsługują wyposażone są w jednorazowe maseczki i fartuchy. Rzeczy osobiste klienta powinny być zapakowane w specjalne worki lub powinniśmy je trzymać przy sobie.

fot. Ostoja – Hotel i Restauracja w Bobowej / Marek Kubicki

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy