Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ma jedną z najlepszych sylwetek w Polsce. Trenuje by wystartować w Mistrzostwach Polski i Europy!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Mający zaledwie 22 lata, Adrian Cios - mieszkaniec powiatu gorlickiego określany jest przez wielu profesjonalistów i ekspertów jako jedna z najlepszych sylwetek w Polsce młodego pokolenia. Swoją przygodę z zawodami sylwetkowymi rozpoczął gdy miał raptem 17 lat.

Adrian Cios, który jest zawodnikiem sportów sylwetkowych, na co dzień pracuje w swojej firmie jako trener personalny. Wiele osób korzysta z jego porad dotyczących poprawienia swojego wyglądu czy po prostu samopoczucia. Swoimi doświadczeniami dzieli się chętnie w facebookowym profilu: www.fb.com/Ciossek/. Ma ich sporo, za sprawą licznych startów w zawodach i turniejach sylwetkowych. Obecnie przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski i Europy oczywiście w sportach sylwetkowych.

Jak rozpoczęła się przygoda Adriana Ciosa ze sportem sylwetkowym, kulturystyką?

– Od lat wczesnego dzieciństwa byłem wychowany w sportowym duchu – opowiada Adrian. – W podstawówce była to koszykówka. Trenerzy uświadomili mnie jednak, że bez wysokiego wzrostu mimo ciężkiej pracy nie osiągnę tego co bym chciał. Do tego doszła kontuzja kolana, pachwiny a to wywołało wyhamowanie sportowego życia. Nie trwało to długo, ponieważ znajomy namówił na wspólny trening na siłowni. I tak się zaczęło. Powiedziałem, że chcę czegoś więcej wynieść z siłowni. W wieku 16 lat postanowiłem wystartować w zawodach sylwetkowych. Tak też się stało, rok później, mając 17 lat, jako najmłodszy zawodnik prezentowałem swoją sylwetkę podczas zawodów na sopockim molo. Było to dla mnie ogromne przeżycie, tym bardziej, że wydarzenie ma ogromny odbiór wśród kibiców jak i mediów. Nie byłem tam pierwszy, jednak pierwszą dziesiątkę udało się osiągnąć. Sukces ten bardzo mnie nakręcił do dalszej pracy. W tym sporcie dużą rolę odgrywa głowa, to ona musi dostosować życie do treningów, wymagań jakie stawiają przed zawodnikiem Mistrzostwa. W moim przypadku była to nawet rezygnacja ze znajomych, imprez, z życia młodego chłopaka. Tych kilka lat poświęceń dało mi jednak sporo w tym sporcie. Udało mi się przeskoczyć pewien etap. Wychodzę na scenę rywalizując z zawodnikami o dużo dłuższym stażu.

Przygotowania do Mistrzostw Polski i Europy w sportach sylwetkowych

Obecnie Adrian przygotowuje się do Mistrzostw Polski i Europy. Wszystkie aktualne wydarzenia związane z kulturystyką i fitness zostały przełożone ze względu na panującą sytuację pandemii koronawirusa. Czas jednak szybko leci, a forma cały czas musi być. Według wstępnych prognoz pierwsze starty będą mogły się odbyć już w 3 kwartale br.

– Sporty sylwetkowe, kulturystyka wyróżnia się tym, że przygotowując się do zawodów musisz mieć konkretny plan działania – dodaje Adrian Cios, trener personalny, zawodnik sportów sylwetkowych. – Ustalasz kolejne etapy, które wiążą się m.in. z budową mięśni, następnie reedukacją wody, tłuszczy, wagi ciała. W tym sporcie musisz być wyjątkowo czujny obserwując swoje postępy. Z własnego doświadczenia znam sytuacje, gdy jakiś czas przed zawodami organizm się buntował, zalewał wodą. Wtedy trzeba podjąć różnego rodzaju kombinacje żywienia i treningu. Plan treningowy musi być dobrany indywidualnie, nie może być systemu dla 12 zawodników. Tu każdy jest inny. Niejednokrotnie to walka z czasem, liczy się każdy dzień i godzina. Każdy sezon poprzedzony jest półrocznym przygotowaniem.

Adrianowi życzymy powodzenia, a jego postępy możecie śledzić w mediach społecznościowych:
www.fb.com/Ciossek/
https://www.instagram.com/adrian_cios/

fot. archiwum Adrian Cios

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy