Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej żegna absolwentów i zaprasza ósmoklasistów

Autor: Mateusz Książkiewicz
W ostatni piątek kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Szczególnie będziemy im kibicować podczas tegorocznych matur, które zostały przesunięte na czerwiec z powodu panującej pandemii.

Wierzymy jednak,  że wiedza zdobyta podczas nauki w naszej szkole i  dodatkowy czas, przeznaczy na  powtórzenie  materiału do egzaminu dojrzałości, zaowocuje bardzo wysoką zdawalnością, niemal tak wysoką, jak z egzaminów zawodowych, gdzie z większości kwalifikacji zdawalność wyniosła 100%. Dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie absolwenci Technikum już zdobyli. Przed naszymi abiturientami jeszcze egzaminy pisemne z języka polskiego, matematyki, języka obcego i przynajmniej jednego przedmiotu dodatkowego w zakresie rozszerzonym, gdyż w związku z panującą epidemią nie będzie  w tym roku ustnych  egzaminów maturalnych.

Tegoroczni Absolwenci, podobnie jak poprzedni, na zawsze pozostaną w naszej pamięci.
Liczymy, że nigdy nie przestaną czuć się częścią naszej szkolnej społeczności, a życie powiedzie ich drogą, która dostarczy powodów do dumy i satysfakcji nie tylko im samym, ale też ich rodzicom, nauczycielom, wychowawcom. Realizujcie się w dziedzinach, które dają Wam radość i przekonanie, że to ma sens, a osiągniecie poczucie spełnienia.

Z nadzieją patrzymy w przyszłość i otwieramy swe progi dla tegorocznych ósmoklasistów, którym oferujemy szeroki wybór kierunków w Liceum Ogólnokształcącym: biologiczno -chemiczny, matematyczno-informatyczny, humanistyczny, ekonomiczno-turystyczny.

Dla tych, którzy chcą nabyć kwalifikacje zawodowe, proponujemy naukę w Technikum
w zawodach: technik hotelarstwa, technik  usług kelnerskich, technik rachunkowości, technik reklamy, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej to szkoła, gdzie zajęcia lekcyjne odbywają się w systemie jednozmianowym.

Drogi Ósmoklasisto, wiemy, że daleki świat jest kuszący, szczególnie teraz, kiedy jesteśmy skazani na domową izolację, ale prosimy, rozważ zalety szkoły lokalnej, która stwarza przed Tobą możliwość rozwoju indywidualnych talentów i zaistnienia w szkole i środowisku, stawia na nowoczesne nauczanie oraz solidnie przygotowuje do egzaminów zewnętrznych, czego dowodem są wysokie wyniki z egzaminów maturalnych i zawodowych. Bardzo dobre przygotowanie zawodowe naszych absolwentów sprawia, że stają się oni atrakcyjni na rynku pracy. Szkoła realizuje różnorodne projekty edukacyjne, np. Erasmus+, eTwinning; one są naszym oknem na świat, dzięki nim współpracujemy ze szkołami w kraju i za granicą, wyjeżdżamy na zagraniczne praktyki.

Należymy do wąskiego grona szkół eTwinning, które wzorowo realizują projekty edukacyjne. Jesteśmy też posiadaczami Srebrnej Tarczy w rankingu „Perspektyw”. Rozwijamy talenty naukowe, sportowe, zawodowe i artystyczne.

Tu będziesz bezpieczny w szkole wolnej od przemocy, wśród przyjaciół, których dobrze znasz, a na daleki świat jeszcze przyjdzie czas, kiedy ukształtujesz siebie, staniesz się odpowiedzialny i silny, by nie dać się  złamać przeciwnościom.

Czekamy na Ciebie w murach ZSO przy ul. Długoszowskich 1 w historycznym miasteczku, które rozsławiło wielu naszych absolwentów. Kto wie, może będziesz nim i Ty???

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy