Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czy obstawiając zakłady bukmacherskie opłaca się grać single?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Kupony z jednym zakładem, czyli tzw. single, to sposób gry u bukmachera polecany przede wszystkim początkującym graczom. W artykule omawiamy plusy i minusy grania singli.

Zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Zakłady mogą uzależniać. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest zagrożony wysokimi karami.

Czy warto grać single u bukmachera?

Rozpoczynając przygodę z bukmacherami wielu graczy zastanawia się jaki typ kuponu będzie dla niego najbardziej odpowiedni. W Internecie można natknąć się na sporo artykułów sugerujących, iż najbezpieczniej jest grać tzw. single, czyli kupony, na których jest tylko jedno zdarzenie. Strategia ta oprócz plusów ma jednak również pewne minusy.

Ciężko się z tego utrzymać

Na początku warto wspomnieć, że zakłady wzajemne w Polsce dostępne są tylko dla osób pełnoletnich i dość łatwo można się od nich uzależnić. Nie należy więc przesadzać z czasem poświęcanym na grę, a każdy obstawiany zakład należy dokładnie analizować. Takie podejście do sprawy nieco przybliża do osiągania zysków, lecz trzeba również wiedzieć, że do mety udaje się dotrzeć nielicznym. Większość osób obstawiających zakłady bukmacherskie niestety w dłuższej perspektywie czasu ponosi straty. Portal WygranaOnline prezentuje listę firm bukmacherskich, w których zawieranie zakładów jest zgodne z prawem obowiązującym w Polsce – jeśli zdecydujesz się na grę to obstawiaj tylko u legalnych bukmacherów, bowiem decydując się na grę w nielegalnych firmach narażasz się na konsekwencje prawne!

 

Singiel to przede wszystkim prostota

Dlaczego stawianie kuponów z tylko jednym zdarzeniem jest tak często polecane początkującym typerom, którzy myślą o czerpaniu z zakładów bukmacherskich zysków? Cóż, w zakładach bukmacherskich do czynienia mamy z dyscyplinami dwu- lub trzydrogowymi. W dużym uproszczeniu oznacza to tyle, że np. w meczu piłki nożnej mogą wygrać goście lub gospodarze oraz może paść remis, a w spotkaniu siatkówki remisów nie ma, więc zawsze zwycięża jedna ze stron. Obstawienie tylko jednego zakładu typu 1X2 lub 12 sprawia więc, że nasza szansa na wygraną jest bardzo duża. Dość powiedzieć, że w starciu dwóch wyrównanych ekip wynosi aż 50 proc. w przypadku siatkówki i 33,33 proc. w przypadku futbolu.

Jak już zostało wspomniane, kluczem do zarabiania na zakładach bukmacherskich jest odpowiednia strategia oraz analiza. Wiele gotowych sposobów na grę dostępnych jest w Internecie i na początku zawsze jest je łatwiej wcielić w życie opierając się na zakładach singlowych. Dogłębna analiza wymaga natomiast poświęcenia mnóstwa czasu i nie ma co się czarować, że wyselekcjonowanie jednego wartego obstawienia zdarzenia nie przyjedzie nam o wiele szybciej niż skomponowanie przemyślanego kuponu typu AKO.

Ideały nie istnieją

Prostota i duże prawdopodobieństwo wygranej to niewątpliwe atuty tzw. singli, ale żeby jednak nie było zbyt pięknie, takie obstawianie ma też kilka wad. Pierwsza to niski kurs całkowity, więc nasze ewentualne wygrane nie będą raczej zbyt wysokie. Jeśli marzymy o regularnych dochodach, to grając kupony z jednym zdarzeniem będziemy musieli albo skompletować ich bardzo dużo, albo stawiać jednorazowo spore sumy. Dodatkowo w bukmacherce nie ma tzw. pewniaków, więc trzeba liczyć się z tym, iż część kuponów będzie trzeba spisać na straty. Mając na uwadze obie powyższe wady, należy więc zadać sobie pytanie: czy grając single jestem w stanie osiągnąć zysk, który mnie usatysfakcjonuje? Jedno zdarzenie na jednym kuponie nie jest ani dobrym, ani złym sposobem na grę. Tak naprawdę wszystko zależy od nas i naszych oczekiwań oraz możliwości.

Zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Zakłady mogą uzależniać. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest zagrożony wysokimi karami.

materiał nadesłany

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy