Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gmina Bobowa: osoba z dodatnim wynikiem SARS-CoV2 była na pielgrzymce. Dwukrotny wzrost osób na kwarantannie

Autor: Mateusz Książkiewicz
Blisko dwukrotnie zwiększyła się ilość osób poddanych kwarantannie w powiecie gorlickim po tym, jak u jednego z uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, mieszkańca Gminy Bobowa potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Pod lupę sanepidu trafiły osoby z Grupy 14 - Św. Świerada, w której pielgrzymują głównie wierni z powiatu gorlickiego.

Wierni z terenu powiatu gorlickiego pielgrzymowali w tzw. pielgrzymce sztafetowej w zeszły czwartek – 20 sierpnia 2020 roku. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Tarnowska odbywała się od 17 sierpnia do dzisiaj (tj. 25 sierpnia). Mając na uwadze wprowadzony reżim sanitarny, każdego dnia w pielgrzymowaniu na Jasną Górę mogło brać udział 450 osób, a dokładniej 3 grupy pielgrzymkowe po 150 uczestników. W czwartek, ubiegłego tygodnia trasę między Racławicami a Miechowem pokonali pątnicy grupy 14 (Dolina Ropy-Św. Swierad), 15 (Limanowa-Św. Jacek) oraz 26 (Grybów i okolice – Św. Katarzyna).

Pielgrzymi wyruszyli autobusami o poranku, by również nimi wrócić na noc do swych domów. Z terenu powiatu gorlickiego na pielgrzymi szlak wyruszyły trzy autobusy. W niektórych gminach, przybyło nawet 100 osób objętych kwarantanną przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorlicach. Zgodnie ze stanem na godz. 13.00, dnia 24 sierpnia kwarantannie w powiecie gorlickim poddanych było 175 osób. Dzisiaj, 25 sierpnia jest ich 337. Do 12 wzrosła liczba osób zakażonych w samej gminie Bobowa. Dzień wcześniej było o dwa przypadki mniej.

Na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Bobowa można znaleźć informację dotyczącą pomocy żywnościowej dla osób objętych kwarantanną – kliknij tutaj.

fot. ilustracyjne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy