Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Weekendowe świętowanie w Regietowie czyli XXVI Dni Huculskie

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dwudziesta szósta edycja Dni Huculskich w Regietowie już za nami. Mimo pandemii oraz obowiązującego rygoru sanitarnego organizatorom udało się przygotować wydarzenie, które od lat ściąga do Powiatu Gorlickiego miłośników koni huculskich. Jest też dobrą promocją dla naszego regionu.

Minione już wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Posła na Sejm RP Barbary Bartuś. Świętowanie Dni Huculskich rozpoczęło się wczoraj, 19 września. Z powodu panującej sytuacji związanej z koronawirusem organizatorzy zrezygnowali z części artystycznej. Mimo to nie brakowało wielu atrakcji. Przygotowano m.in. ścieżki huculskie zarówno dla młodszych jak i starszych jeźdźców, jak również można było podziwiać wspaniałe rękodzieło ludowe. Jak zawsze podczas święta Dni Huculskich nie mogło zabraknąć zawodów konnych oraz tradycyjnego już konkursu “Kupowania konia w ciemno”.

Na uroczyste otwarcie wydarzenia przybyli dzisiaj do Regietowa parlamentarzyści oraz samorządowcy. Wśród nich m.in. wojewoda Józef Leśniak, posłowie Arkadiusz Mularczyk wraz z małżonką, Barbara Bartuś, radna sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, wójtowie oraz burmistrzowie z Ziemi Gorlickiej. Wszystkich dostojnych gości powiat Mirosław Waląg dyrektor Stadniny Koni Huculskich Gładyszów w Regietowie.

Warto dodać, że stadnina Koni Huculskich Gładyszów zlokalizowana jest w uroczej miejscowości Regietów, tuż przy granicy ze Słowacją. Prowadzone są tam lekcje nauki jazdy konnej, kuligi, rajdy. Stadnina posiada piękny Hotel oraz Karczmę serwującą tradycyjne potrawy.

Nasza relacja powstała dzięki partnerowi serwisu firmie Nowak-Mosty Sp. z o.o. wykonawcy wielu inwestycji w zakresie realizacji zadań budowlanych w sektorze infrastruktury kolejowej i drogowej.

fot. B.Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy