Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Charytatywny koncert dla 12-letniej Julki z Bobowej już jutro o godzinie 15!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Julia ma zaledwie 12 lat i jest mieszkanką Bobowej. Od blisko 7 lat toczy dzielnie walkę ze zdiagnozowanym u niej złośliwym nowotworem kości. Ze względu na przerzuty ponownie wymaga drogiego leczenia, stąd też pomysł jej znajomych, bliskich i sąsiadów by zorganizować charytatywny koncert, w czasie którego będzie można wpłacić datki na trwającą już w internecie zbiórkę. Zachęcamy Was do udziału!

Organizacją koncertu zajęło się Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej. Bowiem to właśnie do tej placówki szkolnej uczęszcza do szóstej klasy wspomniana na wstępie Julka.

Julia to bardzo pilna uczennica, śpiewa też w naszym szkolnym chórze – mówi Adam Urbanek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej. – To także bardzo dobra koleżanka, dlatego też apel o pomoc spotkał się z ogromnym odzewem zarówno jej koleżanek oraz kolegów jak i rodziców. W pomoc włączyli się również nauczyciele na czele z Dariuszem Włodarzem, który prowadzi koło wolontariatu w naszej szkole.

Julia ma 12 lat. W 2014 roku zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór kości – Mięsak Ewinga. Przeszła 15 cykli bardzo ciężkiej chemioterapii oraz operację wycięcia guza i wstawienia endoprotezy kości udowej oraz stawu biodrowego. Dzięki intensywnej rehabilitacji Julka szybko stanęła na własnych nogach. Co 6 tygodni endoproteza kości udowej jest wydłużana, ale na szczęście dzięki nowoczesnej technologii, jest to prawie bezbolesne. W lipcu 2020 roku nowotwór przerzucił się do kości ramiennej, co było dla wszystkich szokiem, ponieważ wcześniejsze badania na to nie wskazywały. Ponownie przeszła 6 cykli bardzo ciężkiej chemioterapii i operację wycięcia guza oraz wstawienia endoprotezy kości ramiennej i stawu ramiennego. Julka za kilka dni rozpocznie 5-tygodniową radioterapię i lekarze podejmą decyzję co dalej.. – piszą do nas członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

Środki zebrane podczas koncertu, który odbędzie się w niedzielę 24 stycznia o godz. 15 pomogą sfinansować dalsze leczenie oraz długotrwałą rehabilitację.
Dla dzielnego wojownika, którym nie wątpliwie jest Julia, każda złotówka jest ważna, to szansa na poprawę sprawności i lepszą przyszłość.

W internetowym koncercie charytatywnym wezmą udział: Zespół „Skrzypki”, Kapela „Strupki”, Szabasówka, Zespół Regionalny „Lipniczanie”, Zespół Regionalny „Nawojowiacy”, Zespół Regionalny „Skalnik”, Wiktoria Kołodziej, Zespół „Kreatywni” z ZSO w Bobowej, ZSZ w Bobowej oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bobowej.

Nie bądźmy obojętni, wpłaćmy na prowadzoną na jej rzecz zbiórkę.
Zbiórka prowadzona i zweryfikowana w serwisie zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/rc3fnu
można także pobrać i wypełnić zamieszczony przekaz bankowy, dokonując wpłaty tradycyjnym przelewem: Dane do zwyklego przelewu na zrzutke_ wygrajmy-lepsza-przyszlosc-dla-julki

Poniżej kilka zdjęć zapowiadających niedzielny koncert:

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy