Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nastoletnia Zuzia z Szymbarku zginęła w płomieniach. Trwa zbiórka pieniędzy oraz rzeczy dla jej rodziny!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Nic nie przywróci życia 14-letniej Zuzi, która w tragicznych okolicznościach zginęła w niedzielny poranek 17 stycznia. Jej rodzina, ojciec i trójka rodzeństwa pozostała jednak bez dachu nad głową. Bez ubrań, ulubionych przedmiotów, rzeczy codziennego użytku. Musieli uciekać by ocalić swoje życie. W ciągu kilku godzin uruchomiono liczne zbiórki oraz grupy mające na celu pomoc w zebraniu środków finansowych ale także rzeczy codziennego użytku.

 

Imponująca ilość ludzi wielkiego serca ruszyła z pomocą pogorzelcom z Szymbarku. Jest wiele możliwości by wyrazić wsparcie dla rodziny Ś.P. Zuzi.

Można m.in.:

– wpłacić środki poprzez serwis pomagam.pl – LINK DO ZBIÓRKI na rzecz rodziny Ś.P. Zuzi

– dokonać wpłaty na konto Komitetu Pomocy Pogorzelcom w Szymbarku, który powstał z pomocą Gminy Gorlice
Numer konta: 05 8795 0005 3001 0009 2568 0001
Właściciel konta: Komitet Pomocy Pogorzelcom w Szymbarku
Tytuł wplaty: darowizna
DANE potrzebne do przelewu z zagranicy to dodatkowo SWIFT/BIC Banku Spóldzielczego w Gorlicach tj. POLUPLPR oraz IBAN tj. nr konta poprzedzony kodem kraju tj. PL.

– każdy kto chce pomóc pogorzelcom może przekazać dary osobiście
do Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Szymbarku, a jeśli nie ma możliwości dojazdu może dostarczyć je w godzinach od 11.00 do 22.00 do punktu zbiórki w Gorlicach przy ul. Kołłątaja 6.

– wziąć udział w ciekawych licytacjach prowadzonych na rzecz pogorzelców
SZANSA NA LEPSZE JUTRO DLA POGORZELCÓW Z SZYMBARKU – LINK do grupy facebookowej z licytacjami

Wśród wielu ciekawych przedmiotów wystawionych przez różne osoby i instytucje są m.in. usługi detalingu, usługi poligraficzne, gadżety Miasta Gorlice, smaczne wypieki, perfumy, rękodzieła ale także nawet karton pierogów ze znanej nam Restauracji Ostoja w Bobowej.

Lokalnej społeczności ciężko się pogodzić z utratą koleżanki, modlitwie polecana jest także jej rodzina. Poniżej kilka wzruszających wpisów, które dostępne są w Internecie.

– W dramatycznych okolicznościach odeszła od nas Zuzia, uczennica klasy ósmej, wspaniała dziewczyna, dobra przyjaciółka i koleżanka… życzliwa, wytrwała i wrażliwa, ambitna i skromna… nie rzucając się w oczy, wypełniała swoim działaniem szkolną przestrzeń… Otoczmy naszą Zuzię modlitwą, a całą poszkodowaną rodzinę życzliwością i pomocą – tak żegna Zuzię społeczność Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Szymbarku.

W podobnym tonie swój smutek wyrazili instruktorzy hufca ZHP Gorlice oraz harcerze i zuchy:

– Z wielkim żalem informujemy, że wczoraj 17 stycznia odeszła od nas druhna Zuzia Pasiut Przyboczna 4 Drużyny Harcerskiej ”Gryf” z Szymbarku. Wspaniała, zaradna, radosna i niezwykle ciepła, uczynna. Swoją pracą, zaangażowaniem i entuzjazmem od wielu lat dawała świadectwo braterskiej pomocy i wypełniała swoją służbę harcerską tu, na Ziemi. Teraz dołączyła do najlepszych, służących w Niebie. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje. Będziemy tęsknić – Czuwaj!

Hufiec wprowadził żałobę na okres 1 miesiąca, zalecił także przepasanie czarną wstążką krzyży harcerskich, a sztandar okryć kirem.

fot. ZHP Gorlice / własne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy