Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Po domu zostały zgliszcza, stracili też babcię. Pomóżmy pogorzelcom z Siedlisk! (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Rusza pomoc dla rodziny, która nie tylko straciła członka rodziny ale również cały dorobek życia. Mają tylko to w czym zdążyli wyjść z płonącego domu. Ich babci, 62-letniej Pani Teresie nie udało się opuścić domu. Jej ciało znaleźli podczas dogaszania strażacy. W tej ogromnej tragedii możemy im dzisiaj pomóc finansowo lub przekazując dary na miejsce zbiórki. 

O tym jakże przykrym zdarzeniu pisaliśmy tutaj:  Siedliska: pożar drewnianego budynku. Łuna i dym widoczne z daleka! (VIDEO, ZDJĘCIA). Dzisiaj szczegółowe informacje o pożarze opublikował także serwis Gorlice112.pl:  Siedliska: kobieta zginęła w pożarze. Z płonącego domu uciekli jej mąż, córka i wnuki (TV).

Matka z dziećmi, którzy zdołali uciec z płonącego domu znajdują się u swojej rodziny. Dziadek, Pan Eugeniusz trafił z obrażeniami do szpitala. Dwójka dzieci Pani Agnieszki ze względu na swoją niepełnosprawność nie mieszka z nimi w domu. Wszyscy jednak potrzebują pomocy, ich rzeczy osobiste, przedmioty codziennego użytku doszczętnie strawił ogień.

Aby pomóc rodzinie, która ucierpiała w pożarze został utworzony Społeczny Komitet z osób zaufania publicznego, który przy ścisłej współpracy z Burmistrzem Bobowej  oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje zbiórkę pieniędzy. Utworzono w tym celu specjalny rachunek bankowy:

62 8797 1013 0010 0170 2729 0001
Bank Spółdzielczy w Grybowie Oddział Bobowa
Tytuł wpłaty: darowizna
Wpłaty w kasie realizowane będą bezpłatnie

Członkowie najbliższej rodziny uruchomili także zbiórkę internetową:
Pomoc Pogorzelcom z Siedlisk https://zrzutka.pl/pnk2ae

Ponadto zorganizowane zostały punkty darów:

W pierwszej kolejności potrzebna jest odzież oraz obuwie (zimowa jak i letnia). Niezbędne są artykuły spożywcze, które posiadają długi termin ważności (np. cukier, herbata, kawa, mąka, kasza, ryż, makaron, olej), a także artykuły kosmetyczne i szkolne. Przydadzą się również ręczniki, kołdry, poduszki, zabawki, sprzęt AGD oraz akcesoria do kuchni, łazienki.

Rozmiarówka poszkodowanych:

chłopiec lat 8: odzież 128/134 cm, rozmiar buta 34/35
dziewczyna lat 11: odzież 134/140 cm, rozmiar buta 35 – dziecko jest niepełnosprawne potrzebuje także papmersów medycznych S+
dziewczyna lat 12: odzież 140/146 cm, rozmiar buta 36 – dziecko jest niepełnosprawne niezbędne będzie pilne zakupienie aparatu słuchowego oraz okularów
dziewczyna lat 13: odzież 152/156
mama dzieci: odzież rozmiar S, rozmiar buta 36/37
tata dzieci: odzież rozmiar L
dziadek: odzież adekwantna dla mężczyzny 60+, rozmiar M/L, rozmiar buta 38/39

 


fot. B. Serafin  (miejsce zdarzenia na drugi dzień po pożarze)

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy