Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Siedliska: pożar drewnianego budynku. Łuna i dym widoczne z daleka! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Około godziny 16:35 na terenie miejscowości Siedliska (gmina Bobowa, powiat gorlicki) został zauważony pożar budynku mieszkalnego drewnianego. Zgodnie ze zgłoszeniem, w obiekcie może znajdować się starsza osoba. Na miejsce dysponowane są znaczne siły i środki straży pożarnej. 

Do akcji gaśniczej skierowano conajmniej 9 zastępów straży pożarnej. Dom zlokalizowany jest z dala od drogi gminnej, prawdopodobnie w terenie zalesionym. Aby sprawnie uruchomić linię gaśniczą, na miejsce zadysponowano m.in. quada. Problem może być także woda, stąd do Siedlisk wyruszył wóz strażacki z beczką, którym dysponują strażacy z OSP Libusza.

Trwa dramatyczna walka z czasem. Jak informują nas czytelnicy, linia gaśnicza może mieć długość jednego kilometra. Przy okazji tego zdarzenia wszyscy pamięcią sięgają dzisiaj do tragicznego pożaru z Szymbarku – Tragiczny pożar w Szymbarku. Nie żyje dziewczyna, troje domowników poszkodowanych! (TV)

Jak poinformował asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy KPP Gorlice zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wpłynęło o godzinie 16:30. Spłonął doszczętnie dom jak również znajdujący się w jego sąsiedztwie niewielki budynek gospodarczy. Gdy doszło do zdarzenia w domu przebywało pięć osób: babcia, dziadek oraz ich córka z dwójką dzieci. Z budynku uciekło czworo domowników, niestety pozostała w nim kobieta. 

– Potwierdzam strażacy podczas dogaszania oraz przeszukiwania pogorzeliska znaleźli zwłoki kobiety – powiedział naszemu portalowi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

 

fot. B. Serafin / Bobowa24.pl

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy