Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Tragiczny pożar w Szymbarku. Nie żyje dziewczyna, troje domowników poszkodowanych! (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dzisiaj w powiecie gorlickim, a dokładniej w miejscowości Szymbark (gmina Gorlice). Tuż po godzinie 8 służby ratownicze zostały powiadomione o tym zdarzeniu. Drewniany dom, położony w lesie, w całości objęty był ogniem. Z pożaru uratowała się czwórka domowników, niestety kilkunastoletnia dziewczyna zginęła. 

Dopiero około 13 strażacy dogaszając zgliszcza na trafili na ciało dziewczynki. Według nieoficjalnych informacji dom zamieszkiwał ojciec samotnie wychowujący czwórkę dzieci. Troje domowników trafiło do szpitala w Gorlicach. Do najciężej z poszkodowanych wezwano śmigłowiec LPR z Krakowa.

Dramatyczną akcję gaśniczą utrudniało położenie posesji, z dala od drogi głównej. Linia gaśnicza miała około kilometra, a różnica wzniesień to ponad 100 metrów. Aby skutecznie poddać prąd wody niezbędne było wezwanie znacznych sił. Do przewożenia pomp oraz węży wykorzystano także skuter śnieżny oraz quad.

Przy akcji gaśniczej trwającej do późnego popołudnia pracowało ponad 75 strażaków z 15 zastępów. Do pożaru doszło gdy ojciec dzieci był w kościele. Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej albo awaria systemu grzewczego lub kominowego. Na miejscu pracował prokurator, grupa dochodzeniowo-śledcza KPP Gorlice oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

 

fot. B. Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy