Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 21 października 2021

W nocy sypnęło śniegiem. Na wielu podjazdach tworzą się zatory, opóźniona komunikacja!

25.01.2021 || Kategorie: Bobowa, Społeczeństwo || Autor: Bartek Serafin

Wiele dróg jest nieprzejezdnych, a na podjazdach tworzą się korki. Kierowcy, którzy musieli o poranku musieli zmierzyć się z trasą nie mieli, a gdzieniegdzie nadal nie mają, łatwo. Obfite opady śniegu spowodowały znaczne utrudnienia, a jak określają sami kierujący stan dróg jest fatalny.

Opóźniona jest również komunikacja samochodowa, bowiem są podjazdach gdzie zatrzymały się samochody ciężarowe. Kierowcy mówią: drogowy armagedon. Dla tych, którzy chcą zgłosić problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg przypominamy numer do dyżurnego Rejonu Dróg Powiatowego Zarządu Drogowego – 698 962 724. W przypadku dróg gminnych należy interweniować u sołtysów. Za utrzymanie dróg wojewódzkich i chodników wzdłuż tych dróg odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Rejon Dróg Wojewódzkich w Tarnowie, ul. Ostrogskich 5a – tel. (14) 621 98 43 lub tel. kom: 572 720 300.

O utrudnieniach na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych ostrzegali nasi czytelnicy. Poważne utrudnienia występują na drodze Gromnik – Zakliczyn, Nowy Sącz – Gorlice, Siedliskach (łącznik dróg wojewódzkich), Tuchów – Tarnów.

Do wszystkich kierujących apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę. Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami. W przypadku zdarzeń drogowych wywołanych takim stanem drogi najczęściej kończy się to mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

fot. FB.com/libropol