Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Materace dostępne w Słupsku – kiedy stary wymienić na nowy?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Korzystając z materaca, który ma już kilka albo nawet kilkanaście lat, warto zwrócić uwagę na jego jakość i cechy takie jak higiena czy umiejętność właściwego podparcia kręgosłupa. Jeżeli na czas nie zwróci się uwagi na niepokojące objawy świadczące o tym, że materac nadaje się już do wymiany, można narazić się na poważne konsekwencje zdrowotne.

Co świadczy o konieczności wymiany materaca?

Sygnały świadczące o tym, że materac nadaje się do wymiany, mogą mieć różną formę. Z jednej strony część zniszczonych materacy zaczyna skrzypieć, a w ich wierzchniej warstwie da się wyczuć sprężyny. Z drugiej strony są modele, które, choć nie wyglądają na zniszczone, nie zapewniają już należytej wygody i odpowiedniego podparcia kręgosłupa. Szczególną uwagę należy zwracać na:

Dlaczego nie powinno się zwlekać z wymianą zniszczonego modelu?

Materac wymienia się jedynie raz na kilka albo nawet kilkanaście lat. Kiedy zaobserwuje się objawy świadczące o tym, że dotychczas posiadany model nie nadaje się już do użytku, warto jak najszybciej sprawić sobie nowy materac. Korzystanie ze zniszczonego modelu wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami, które mogą mieć wpływ zarówno na samopoczucie i równowagę psychiczną, jak i zdrowie i sprawność fizyczną.

Złe samopoczucie i ciągłe zmęczenie, którego doświadczają osoby sypiające na zniszczonym materacu, z czasem zwykle staje się coraz silniejsze. Wciąż się nie wysypiając, powoli traci się motywację do pracy, spada efektywność, człowiek staje się rozdrażniony, jego czas reakcji ulega spowolnieniu, a osłabiona zostaje nawet umiejętność podejmowania decyzji.

Brak właściwego podparcia kręgosłupa związany z odpoczynkiem na materacu, który stracił już swoje właściwości, może prowadzić do powstawania wad postawy oraz rozwoju bolesnych schorzeń kręgosłupa. Część z nich wymaga długotrwałej rehabilitacji, dlatego nie warto ryzykować. Więcej o tym, jak wielki wpływ ma wybór właściwego materaca na zdrowie kręgosłupa, przeczytać można na stronie zdrowykregoslup.pl. Korzystanie ze starego materaca może wiązać się także z ryzykiem wystąpienia alergii, ponieważ zniszczone materiały często nie zachowują już swojej pierwotnej higieny.

Materace w Słupsku – gdzie szukać wygodnych modeli na lata?

Nowy materac można zamówić przez internet z dostawą pod wskazany adres lub wybrać osobiście w sklepie stacjonarnym. Sklepy internetowe dysponują zwykle ogromnym wyborem przez brak ograniczeń związanych z magazynowaniem towaru oraz dokładnym opisem oferowanych produktów, aby ktoś, kto będzie zainteresowany danym materacem, mógł znaleźć wszystkie niezbędne na jego temat informacje. Zakupy przez internet nie pozwalają jednak na osobiste przetestowanie wybranego materaca, co jest problematyczne dla wielu osób, które chcą mieć pewność, że kupowany model jest wygodny i trwały.

Materace Słupsk to strona stworzona przez markę Hilding Anders dla mieszkańców Słupska, którzy poszukują dla siebie nowego materaca na lata. Podobnym serwisem jest strona materace Nowy Sącz oferująca zbiór informacji dla mieszkańców Nowego Sącza. Znaleźć tam można nie tylko adresy sklepów internetowych, ale także naniesioną na mapę miasta lokalizację salonów stacjonarnych współpracujących z firmą Hilding. W każdym z nich można liczyć na fachowe doradztwo i możliwość przetestowania wygody wybranego materaca na własnej skórze.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy