Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Fałszywy alarm o wypadku w Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Przez blisko 30 minut służby ratownicze: policja, zespół ratownictwa medycznego oraz policja próbowały zlokalizować zdarzenie drogowe, do którego miało dojść na ul. Grunwaldzkiej w Bobowej. Zgłoszenie okazało się alarmem fałszywym. 

Informację o zdarzeniu drogowym na ul. Grunwaldzkiej w miejscowości Bobowa (powiat gorlicki) wpłynęło ok. 12:25, dnia 11 lipca 2021 roku. Do wypadku zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej (OSP Bobowa oraz dwa z JRG Gorlice), zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Początkowo służby sprawdziły ul. Grunwaldzką oraz zlokalizowane na niej dwie stacje paliw. Następnie najbliższe ulice od drogi wojewódzkiej w tej okolicy.

Jak potwierdził naszemu portalowi dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach zgłoszenie było alarmem fałszywym. Strażacy, ani inne służby nie stwierdzili żadnego zdarzenia drogowego.

Według nieoficjalnych informacji zgłoszenie wpłynęło z automatycznego powiadamiania o wypadku (tzw.eCall), które instalowane jest w samochodach. Uruchomiła go czujka, bez wiedzy właściciela. Jednak pojazdu tego nie było w miejscu potencjalnego wypadku.

fot. A. Janus

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy