Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

KGW Bobowa – Berdechów z I miejscem w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu “Polska od kuchni”. Panie pojadą do Warszawy!

Autor: Bartek Serafin
Nagroda w wysokości 3 tysięcy złotych oraz zaproszenie do udziału w finale ogólnopolskiego konkursu Polska od kuchni trafiło dzisiaj w ręce Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Bobowej i Berdychowa podczas półfinału rozgrywanego dzisiaj, 10 lipca w Starym Sączu. 

Dzisiejszy półfinał, który okazał się szczęśliwy dla Bobowianek, rozstrzygnął się podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku w Starym Sączu, wydarzenia którego organizatorem jest Samorząd Województwa Małopolskiego wspólnie z gminami, w tym wypadku Starego Sącza.

– Małopolski Festiwal Smaku to wielkie kulinarne święto, podczas którego smakosze mogą spróbować regionalnych specjałów, przygotowanych zarówno przez koła gospodyń wiejskich jak i lokalnych wystawców. Serdecznie zapraszam do wspólnego odkrywania i rozsmakowania się w tradycyjnych potrawach, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej – mówi Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Wydarzeniu, które odbywa się dzisiaj towarzyszył półfinał Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”, do którego udziału zgłosiło się blisko 10 000 kół gospodyń wiejskich z całej Polski. Koło Gospodyń Wiejskich Bobowa – Berdechów było jednym z ponad czterdziestu kół biorących udział w małopolskim etapie konkursu. Panie z Bobowej i Berdechowa zdobyły I miejsce w konkursie artystycznym. Prócz nagrody finansowej będą reprezentować nasze województwo w Warszawie podczas wielkiego finału 25 września.

fot. E. Szpila (dziękujemy)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy