Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa i okolice: straż oraz policja czuwają w związku z zagrożeniem powodziowym

Autor: Mateusz Książkiewicz
Trwające od kilkunastu godzin z małymi przerwami opady przyniosły znaczny wzrost stanu wody w rzekach całego regionu. Jest to widoczne przede wszystkim na rzece Biała, która przepływa przez teren Gminy Bobowa. Najgorsza sytuacja była w nocy z 29 na 30 sierpnia, o ile u nas poziom wody maleje o tyle w Ciężkowicach się jeszcze podnosi.

Aktualnie poziom wody w Jankowej, Bobowej i Pławnej opada. W najgorszym momencie czy między 5 a 7 rano sytuację na drodze wojewódzkiej nr 981 w Sędziszowej i Pławnej ale także bocznych lokalnych drogach (m.in. ul. Sędziszowska w Bobowej) była monitorowana przez straż oraz policję. Niektóre zakłady przemysłowe zlokalizowane przy ul. Targowej w Bobowej rozpoczęły ewakuację.

Do jutra, godzin południowych obowiązuje wydane wczorajszego wieczoru (tj. 29 sierpnia) ostrzeżenie hydrologiczne, II stopnia. Brzmi ono: “W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także alarmowych.”

Biuro Prognoz Meteorologicznych zastrzega jednak, że ze względu na dynamiczną sytuację, ostrzeżenie może być aktualizowane.

fot. J. Kieroński

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy