Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jak znaleźć pracę w Nowym Sączu?

Autor: Mateusz Książkiewicz
O sytuacji na rynku pracy i o poszukiwaniu nowego stanowiska można usłyszeć bardzo różne opinie. Z jednej strony mówi się, że ciągle brakuje wielu specjalistów, którzy mogą wnieść coś do firmy, a z drugiej wielu młodych ludzi jest demotywowanych przez to, że niemal we wszystkich firmach poszukiwani są pracownicy z dużym doświadczeniem. Znalezienie pracy nie musi być jednak bardzo trudne.

Można to zobaczyć na przykładzie szukania pracy w Nowym Sączu. Jak zatem znaleźć pracę w tym mieście?

Przygotowanie dobrego CV

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i dotyczy to nie tylko poszukiwań nowej pracy. Prawdopodobnie najważniejszym etapem w poszukiwaniu pracy jest stworzenie atrakcyjnego CV. CV jest bardzo ważne, ponieważ to na podstawie zawartych w nim informacji rekruterzy decydują, kogo zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. W dobrym CV muszą się znaleźć takie informacje jak m.in. dane osobowe, wykształcenie, doświadczenie, umiejętności, zainteresowań i podsumowanie zawodowe. Warto również zadbać o to, aby CV odpowiadało stanowisku, na które się rekrutujesz oraz specyfice firmy. Jednym z najważniejszych elementów CV jest opis swojego doświadczenia zawodowego. Warto zacząć od opisania ostatniego miejsca zatrudnienia, a skończyć na pierwszym miejscu, w którym zdobyłeś doświadczenie. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy masz już kilkuletnie doświadczenie w konkretnej branży. Wtedy możesz pominąć informacje o tym, że kiedyś pracowałeś na pozycji, które nie jest związana ze stanowiskiem, które chcesz otrzymać. Nie warto przy tym stosować skomplikowanych konstrukcji – wystarczy w prosty sposób opisać to, czym się zajmowałeś. W CV warto również wspomnieć o swojej edukacji, szczególnie jeśli zakończyłeś studia na dobrej polskiej lub zagranicznej uczelni. Bardzo ważnym blokiem na CV są również umiejętności zawodowe. Opisując swoje umiejętności, które są związane z konkretną pozycją w firmie, można wyróżnić się spośród wszystkich kandydatów.

Gdzie szukać pracy w Nowym Sączu?

Jeśli stworzyłeś już swoje CV, w którym umieściłeś najważniejsze informacje o sobie i swoim doświadczeniu, jesteś gotowy do rozpoczęcia poszukiwań pracy i nawiązywania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami. Pierwszym i najlepszy miejscem na poszukiwanie pracy są portale internetowej jak np. praca Nowy Sącz. Warto również skorzystać z kilku bardzo popularnych stron, na których regularnie zamieszczane są oferty pracy. Alternatywnym rozwiązaniem może być poszukiwanie pracy w grupach w mediach społecznościowych (np. na Facebooku) lub za pomocą portalu społecznościowego LinkedIn. Szukanie pracy na LinkedIn wymaga jednak pewnego przygotowania, stworzenia atrakcyjnego profilu oraz skutecznego budowania sieci kontaktów.

Zdobywanie nowych umiejętności – jak znaleźć pracę?

Co jednak możesz zrobić w sytuacji, kiedy masz problemy ze znalezieniem atrakcyjnej pracy? Cóż rozwiązań jest kilka. Jedno z nich to poszukiwanie pracy w większym mieście jak np. Kraków. Warto się jednak do tego przygotować i przeczytać artykuł “Na co zwrócić uwagę wybierając pracę w Krakowie?. Bardzo pomocne w poszukiwaniu pracy jest również zdobywanie nowego wykształcenia i umiejętności np. na kursach, szkoleniach lub poprzez rozpoczęcie dodatkowych studiów. W znalezieniu atrakcyjnej pracy może pomóc również nauka języków obcych oraz soft skills, czyli umiejętności miękkich. Najważniejsze jest jednak to, aby nigdy się nie poddawać, szczególnie wtedy, kiedy jednak nie uda się znaleźć pracy przez dłuższy okres, niż zakładaliśmy.

fot. nadesłane

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy