Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Otwieranie samochodu w trybie awaryjnym. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jadąc na zakupy, wycieczkę czy nawet w bliskie odwiedziny na zakupy może spotkać nas nie małe zaskoczenie. Przecież na co dzień nie zabieramy awaryjnych kluczyków do samochodu ze sobą. Więc w przypadku złamania klucza, zgubienia bądź zatrzaśnięcia się samochodu wraz z kluczykiem w środku stajemy się bezradni w obliczy takiego nieszczęścia.

W takim wypadku jedynym rozwiązaniem, które przyniesie nam ponowny dostęp do ukochanego samochodu będzie wezwanie odpowiedniej pomocy, która zajmuje się awaryjnym otwieraniem samochodów.

 

Jak działa awaryjne otwieranie

Awaryjne otwieranie samochodów Kraków jest proste ale tylko i wyłącznie gdy posiada się odpowiednie narzędzia. Są dwa sposoby na otwieranie samochodów w trybie awaryjnym. Pierwszym z nich i znanym zarazem od kilkudziesięciu lat jest próba otworzenia zamka za pomocą narzędzi ślusarskich. Metoda ta jest skuteczna lecz ma wyłącznie wady. Dlaczego? Ponieważ grzebiąc w zamku samochodu używając narzędzi można zepsuć zamek, a oprócz tego nie trudno o otarcia i zarysowania karoserii. Dlatego większość firm odchodzi od tej metody, ponieważ czasem wynikają różne problemy z nią związane. Natomiast, lepszą, skuteczniejszą oraz efektywniejszą metodą na awaryjne otwieranie samochodów Kraków jest użycie specjalnej przyssawki wraz z poduszką hydrauliczną. Stosuje się ją bardzo często, jest skuteczna w każdym samochodzie ponieważ sposób w jaki otwiera się samochód nie dotyczy zamka lecz szyby. To właśnie za pomocą przyssawki odchyla się szybę, a za użyciem poduszki hydraulicznej w bezpieczny sposób powiększą się otwór w który można bez problemy włożyć haczyk i otworzyć od wewnątrz drzwi.

Cena za usługę

Wszystko zależy jaki samochód posiadamy oraz jaka metoda zostanie użyta. Dodać należy że w przypadku zastosowania przyssawki z poduszką hydrauliczną model samochodu nie ma znaczenia i cena nie wzrośnie. Jednak ile kosztuje robocizna i ile mniej więcej przyjdzie nam zapłacić? Według najnowszych statystyk jest to kwota od 200 do 600 złotych za pojedynczą standardową usługę. Musimy pamiętać, że aby uzyskać pomoc od https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/ trzeba będzie udowodnić że jest się właścicielem samochodu, aby nie było kwestii spornych. Najlepiej okazać jest dowód rejestracyjny kiedy posiadamy go przy
sobie. Jeżeli nie, to możemy mieć kłopoty i nie uzyskać pomocy od ślusarzy. Jest to jeden warunek który musimy spełnić.

fot. nadesłane

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy