KS Bobowa wygrywa w Staszkówce. W niedziele zagrają mecz u siebie

Autor: Mateusz Książkiewicz

Piłkarze Krzysztofa Flądry pokonali w Staszkówce tamtejszego Sokoła 2:1 odnosząc swoją piątą wygraną w bieżącym sezonie rozgrywek A Klasy w grupie Nowy Sącz/Gorlice.

Bobowianie wygrali na trudnym terenie, gdzie dotąd przegrały trzy zespoły. Goście już od pierwszych minut mieli przewagę, stwarzając sobie kolejne okazje na bramki. Już po 16 minutach przyjezdni wygrywali 1:0 po trafieniu samobójczym miejscowych.

W drugiej części spotkania Klub Sportowy Bobowa nadal utrzymywał przewagę, ale na drodze graczom z powiatu gorlickiego stawał bramkarz gospodarzy. Tymczasem Sokół zdołał wyrównać stan rywalizacji po bramce, jak twierdzili bobowianie, z pozycji spalonej. Arbiter uznał to trafienie.

Taki stan rzeczy tylko rozsierdził ekipę z Bobowej, która grała z wielkim zacięciem. Trafienie na 2:1 zanotował rezerwowy Maksymilian Obrzut ustalając wynik. Potyczka toczyła się w trudnych warunkach atmosferycznych.

W niedzielę 31 października o godz. 14 Klub Sportowy Bobowa podejmie Naftę Kryg, która ostatnio uległa Białej Brunary aż 0:5 i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Klub z Bobowej jest czwarty mając na koncie 18 punktów.

Sokół Staszkówka – KS Bobowa 1:2 (0:1)

Gole dla KS Bobowa: 0:1 gol samobójczy 16, 1:2 Obrzut 70.

Barczyk – Cieśla, Kamil Flądro, Krzysztof Flądro, Gryzło – Łaskawski, Budzyn, Kudryk, Świątański – Podobiński, Marek Magiera.
Grali również: Dariusz Magiera, Maksymilian Obrzut, Ćwiklik, Radzik, Faron.