Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wspólna akcja HDK zakończona sukcesem, oddano 22 litry krwi!

Autor: Mateusz Książkiewicz
W niedzielne przedpołudnie (tj. 7 listopada br.) w sali widowiskowej Koronka zlokalizowanej przy rynku w Bobowej odbyła się wspólna akcja krwiodawstwa dwóch klubów Honorowych Dawców Krwi PCK: działającego przy Urzędzie Miejskim w Bobowej oraz przy OSP Łużna. Na wspólne zaproszenie klubów odpowiedziało 50 osób z czego 49 mogło oddać krew.

Tuż po godzinie 9, do miasta Bobowej a dokładniej sali Koronka zaczęły przybywać pierwsze osoby chcące podzielić się najcenniejszym lekiem świata czyli krwią. Stanowiska do oddawania krwi jak i punkt medyczny zorganizował gorlicki oddział Regionalnego Centrum Krwi i Krwiolecznictwa w Krakowie. Tradycyjnie już na krwiodawców czekało słodkie uzupełnienie energii: pyszne domowe ciepło oraz ciepły napój.

Około godziny 14 zakończono akcję oddawania krwi w Bobowej. Chęć podzielenia się krwią wyraziło 50 osób, tylko jedna osoba nie została dopuszczona do oddania. Dzięki temu uzyskano 22 litry krwi.

Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Bobowej i klub HDK PCK przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej składają podziękowania wszystkim, którzy poświęcili swój czas i podzielili się tym cennym darem jaką jest krew! Zapraszamy na następną akcję organizowaną w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej, która odbędzie się 16.01.2022 – czytamy na fafpejdżu HDK PCK przy OSP Łużna.

fot. J. Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy