Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wspólna akcja HDK zakończona sukcesem, oddano 22 litry krwi!

Autor: Mateusz Książkiewicz
W niedzielne przedpołudnie (tj. 7 listopada br.) w sali widowiskowej Koronka zlokalizowanej przy rynku w Bobowej odbyła się wspólna akcja krwiodawstwa dwóch klubów Honorowych Dawców Krwi PCK: działającego przy Urzędzie Miejskim w Bobowej oraz przy OSP Łużna. Na wspólne zaproszenie klubów odpowiedziało 50 osób z czego 49 mogło oddać krew.

Tuż po godzinie 9, do miasta Bobowej a dokładniej sali Koronka zaczęły przybywać pierwsze osoby chcące podzielić się najcenniejszym lekiem świata czyli krwią. Stanowiska do oddawania krwi jak i punkt medyczny zorganizował gorlicki oddział Regionalnego Centrum Krwi i Krwiolecznictwa w Krakowie. Tradycyjnie już na krwiodawców czekało słodkie uzupełnienie energii: pyszne domowe ciepło oraz ciepły napój.

Około godziny 14 zakończono akcję oddawania krwi w Bobowej. Chęć podzielenia się krwią wyraziło 50 osób, tylko jedna osoba nie została dopuszczona do oddania. Dzięki temu uzyskano 22 litry krwi.

Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Bobowej i klub HDK PCK przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej składają podziękowania wszystkim, którzy poświęcili swój czas i podzielili się tym cennym darem jaką jest krew! Zapraszamy na następną akcję organizowaną w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej, która odbędzie się 16.01.2022 – czytamy na fafpejdżu HDK PCK przy OSP Łużna.

fot. J. Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy