Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wyjątkowa okazja na daleką podróż! Tym razem kraje azjatyckie

Autor: Mateusz Książkiewicz

To prawdziwe last minut! W pierwszą sobotę grudnia (tj. 04.12.) zapraszamy na kulinarną i artystyczną ucztę, podczas której będzie można skosztować potraw jednej z najciekawszych kuchni świata - kuchni azjatyckiej. Czeka nas swoista podróż na wschód naszego globu.

Danie główne podczas kolacji degustacyjnej w Restauracji OSTOJA w Bobowej

Z pewnością kraje orientu kojarzą się nam z różnorodnością kulturową. Podróże na wschód niegdyś drogie i niebezpieczne, dzisiaj znacznie łatwiejsze i chętnie wybierane przez Polaków. Wśród popularnych kierunków są Chiny, Tajlandia i indonezyjska wyspa Bali. Kraje Azji kuszą nie tylko niezwykła kulturą, odmiennością, niepowtarzalnym krajobrazem ale również, a może nawet przede wszystkim kuchnią.

Nie musimy jednak podróżować kilkanaście godzin samolotem by poznać kuchnię azjatycką. Restauracja OSTOJA w Bobowej zaprasza na Wieczór Azjatycki. Szef kuchni Krzysztof Wronka przygotuje m.in. uramaki z sałatką krabową, ogórkiem i serkiem Philadelphia. Sushi będzie jednak tylko przystawką do tajskiej zupy Tom Yum z kurczakiem. Jako danie główne serwowana będzie pieczona pierś z kaczki, której uzupełnieniem będzie sos z liczi, ananasa i czerwonego curry. Do tego podany będzie ryż i marynowane warzywa. Na koniec “podróży” skosztujemy deser, którym będzie pudding pan-dan z mango oraz smażonym bananem w kokosie. Smak potraw podkreśli wino śliwkowe Choya.

Kolacje degustacyjne to już pewna tradycja dla restauracji OSTOJA w Bobowej. Po raz pierwszy odbyła się prawie równo dwa lata temu, 14 grudnia 2019 roku (pisaliśmy o tym w artykule – zerknijcie do ARCHIWUM). Godnym uwagi jest to, że od tego czasu grono kulinarnych podróżników nie maleje.

Serdecznie zapraszamy na wieczór pełen kulinarnych przygód z kuchnią azjatycką. Już 4 grudnia 2021 roku do OSTOI w Bobowej. Rezerwacje stolików: (18) 351 41 69.

Poniżej kilka zdjęć z ostatniej kolacji degustacyjnej, która miała miejsce końcem października.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy