Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Oferta edukacyjna PWSZ
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wyjątkowa okazja na daleką podróż! Tym razem kraje azjatyckie

Autor: Mateusz Książkiewicz

To prawdziwe last minut! W pierwszą sobotę grudnia (tj. 04.12.) zapraszamy na kulinarną i artystyczną ucztę, podczas której będzie można skosztować potraw jednej z najciekawszych kuchni świata - kuchni azjatyckiej. Czeka nas swoista podróż na wschód naszego globu.

Danie główne podczas kolacji degustacyjnej w Restauracji OSTOJA w Bobowej

Z pewnością kraje orientu kojarzą się nam z różnorodnością kulturową. Podróże na wschód niegdyś drogie i niebezpieczne, dzisiaj znacznie łatwiejsze i chętnie wybierane przez Polaków. Wśród popularnych kierunków są Chiny, Tajlandia i indonezyjska wyspa Bali. Kraje Azji kuszą nie tylko niezwykła kulturą, odmiennością, niepowtarzalnym krajobrazem ale również, a może nawet przede wszystkim kuchnią.

Nie musimy jednak podróżować kilkanaście godzin samolotem by poznać kuchnię azjatycką. Restauracja OSTOJA w Bobowej zaprasza na Wieczór Azjatycki. Szef kuchni Krzysztof Wronka przygotuje m.in. uramaki z sałatką krabową, ogórkiem i serkiem Philadelphia. Sushi będzie jednak tylko przystawką do tajskiej zupy Tom Yum z kurczakiem. Jako danie główne serwowana będzie pieczona pierś z kaczki, której uzupełnieniem będzie sos z liczi, ananasa i czerwonego curry. Do tego podany będzie ryż i marynowane warzywa. Na koniec „podróży” skosztujemy deser, którym będzie pudding pan-dan z mango oraz smażonym bananem w kokosie. Smak potraw podkreśli wino śliwkowe Choya.

Kolacje degustacyjne to już pewna tradycja dla restauracji OSTOJA w Bobowej. Po raz pierwszy odbyła się prawie równo dwa lata temu, 14 grudnia 2019 roku (pisaliśmy o tym w artykule – zerknijcie do ARCHIWUM). Godnym uwagi jest to, że od tego czasu grono kulinarnych podróżników nie maleje.

Serdecznie zapraszamy na wieczór pełen kulinarnych przygód z kuchnią azjatycką. Już 4 grudnia 2021 roku do OSTOI w Bobowej. Rezerwacje stolików: (18) 351 41 69.

Poniżej kilka zdjęć z ostatniej kolacji degustacyjnej, która miała miejsce końcem października.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy