Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wilczyska (gm. Bobowa): śmiertelny wypadek na torach.

Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj, 1 stycznia 2022 roku około godziny 16:30 w miejscowości Wilczyska (gmina Bobowa, przysiółek Jeżów) doszło do tragicznego wypadku z udziałem pociągu oraz kilkudziesięcioletniego mężczyzny. Na miejsce zdarzenia skierowano zespół ratownictwa medycznego, strażaków oraz policję. Ruch pociągów na lini kolejowej nr 96 został wstrzymany.

Wilczyska, pociąg relacji Gdynia Krynica potrącił śmiertelnie mężczyznę

Przy wypadku pracują w tej chwili strażacy z JRG Gorlice (dwa zastępy), OSP Bobowa, OSP Jankowa oraz OSP Wilczyska. Obecny jest także zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bobowej.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w okolicy przejazdu kolejowego nieopodal zabytkowego dworu w Jeżowie. Na ten moment nie wiadomo czy do uderzenia mężczyzny przez pociąg pośpieszny TLK Małopolska doszło na przejeździe czy w jego sąsiedztwie. Na wszelkie wątpliwości odpowie policyjne dochodzenie pod nadzorem prokuratora.

Ciało mężczyzny zostało rozczłonkowane dlatego służby miały problem z jego identyfikacją. Wstępne nieoficjalne informacje wskazują, że denat mógł mieć około 50 lat. Miał iść torowiskiem i nie zważać na sygnały maszynisty. Mimo rozpoczęcia awaryjnego hamowania, doszło do uderzenia.

Pociąg, który brał udział w zdarzeniu to TLK Małopolska relacji Gdynia – Krynica Zdrój. Podróżowało nim około 100 osób. Według zapewnień pracowników kolei, pasażerowie z pomocą strażaków oraz policji mieli zostać zebrani do punktu zbiórki a następnie zabrani przez autobus.

Ruch pociągów na linii kolejowej 94 Tarnów – Leluchów został całkowicie wstrzymany a utrudnienia na szlaku kolejowym mogą potrwać nawet do trzech godzin. Nieprzejezdny jest także przejazd kolejowy w okolicy, którego doszło do tego tragicznego wypadku.

fot. M. Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy