Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wiatr zerwał dach w Jankowej. Strażacy interweniują także w innych miejscach

Autor: Mateusz Książkiewicz

Trwa właśnie akcja ratownicza związana z zabezpieczeniem poszycia dachowego w budynku mieszkalnym w miejscowości Jankowa (gmina Bobowa). Na miejscu pracuje kilka zastępów w tym OSP Bobowa, OSP Jankowa oraz JRG Gorlice (podnośnik hydrauliczny). Silny wiatr daje się we znaki także w innych miejscowościach gminy Bobowa ale również powiatu gorlickiego.

Silny wiatr zerwał blachę z dachu na domu w Jankowej. Strażacy zabezpieczają dach.

Do zdarzenia w Jankowej będącego następstwem silnego wiatru doszło tuż po godzinie 12, w dniu 30 stycznia 2022 roku. Uszkodzona została znaczna część poszycia dachowego nad budynkiem mieszkalnym.

Strażacy odcinają wyrwaną blachę. Następnie zabezpieczą dach plandekami. Z podobną interwencją zmagali się druhowie z OSP Brzana, gdzie na drodze gminnej było powalone drzewo.

Na terenie powiatu gorlickiego strażacy prowadzą akcje w miejscowościach: Łużna (zerwany dach na starym budynku sklepu Centrum), Sitnicy, Szalowej, Bieczu, Głęboka oraz Zagórzany.

Warto dodać, że od wczoraj do dzisiaj godziny 23 obowiązuje alert pogodowy dotyczący silnego wiatru (2 stopień zagrożenia, z prawdopodobieństwem wystąpienia w 80%.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Lokalnie możliwe burze. Uwagi: W związku z dynamicznymi warunkami pogodowymi, ostrzeżenie może być aktualizowane.

czytamy w ostrzeżeniu przygotowanym przez IMGW-PIB.

fot. czytelnik (dziękujemy)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy